You are currently viewing Zabezpieczenie domowych kosztowności

Zabezpieczenie domowych kosztowności

W czasach, gdy waluty nie są zbyt pewną inwestycją, głównie ze względu na rosnącą inflację, wiele osób decyduje się na inne formy oszczędzania. Do jak zawsze dobrych inwestycji należy złoto i srebro. Bez względu na to w jakiej formie je posiadamy, czy to w formie sztabek, bulionów czy też zwykłej biżuterii, to mamy pewność, że w dłuższej perspektywie czasu na pewno na tym zyskamy.

Przechowywanie złota i srebra w sejfach domowych

sejfy domoweGdzie jednak przechowywać takie kosztowne rzeczy jak złoto i srebro? Można je wprawdzie zdeponować w skrytce w banku, ale więcej osób woli trzymać je w swoim własnym domu. Oczywiście gdy decydujemy się na tę drugą opcję musimy liczyć się z tym, że do naszego domu może się ktoś włamać i ukraść nam nasze kosztowności. Dobrym rozwiązaniem, aby zabezpieczyć się przed kradzieżą są sejfy domowe, które zapewnią nam bezpieczeństwo przed taką ewentualnością. Wprawdzie podczas włamania złodziej uzyska dostęp do sejfu, jednak nie jest w stanie go ze sobą zabrać, gdyż praktycznie zawsze sejfy wbudowuje się w ścianę, ani nie będzie go mógł otworzyć. Współczesne sejfy rzadko kiedy otwiera się już przy pomocy klucza. Częściej jest to zamek elektroniczny, który do otwarcia potrzebuje wbicia specjalnego kodu na załączonej klawiaturze. Dopiero wtedy elektrozamek się otwiera i daje dostęp do sejfu. Logiczne jest, że tylko właściciel zna kod dostępu do niego i żaden złodziej nie będzie mógł tego zrobić.

Oczywiście sejf da się otworzyć, jeśli użyje się odpowiedniego, ciężkiego sprzętu, jednak jest to zbyt czasochłonne i złodzieje z reguły rezygnują z tego pomysłu. Podczas włamania istotne jest to, żeby wszystko przeprowadzić sprawnie i szybko, więc kto by się pokusił na marnowanie cennego czasu, podczas którego może przyjechać policja.