You are currently viewing Zabawy z kredą dla przedszkolaków

Zabawy z kredą dla przedszkolaków

Jestem wychowawcą w przedszkolu i codziennie zmagam się ze znudzeniem wśród dzieci. Sama kiedyś byłam dzieckiem, więc wiem, że takie maluchy szybko się nudzą i zawsze trzeba starać się przykuwać ich uwagę nowymi rzeczami. Jako, że od jakiegoś czasu mamy bardzo ładną, wiosenną pogodę postanowiłam znaleźć im zajęcie na świeżym powietrzu. 

Rysunki na szkolnym boisku

kolorowa kreda chodnikowaNasze przedszkole sąsiaduje ze szkołą podstawową. Postanowiłam, że zapewne dzieciakom zabawę na boisku szkolnym, ale w trochę innej postaci niż zazwyczaj. Do tego potrzebna mi była kolorowa kreda chodnikowa. Pamiętam, że ja będąc dzieckiem uwielbiałam malować na chodnikach przed domem różnego rodzaju obrazki oraz gry na przykład klasy. Chciałam, żeby te maluchy również mogły poznać moc kolorowej kredy. Oczywiście wcześniej poinformowałam rodziców, że będziemy malować kredą chodnikową, żeby mogli przygotować jakieś rzeczy na zmianę. Wiadomo, że malowanie kredą nie jest najczystszym zajęciem, a nie chciałam, żeby któreś z rodziców miało do mnie pretensje, że oddaje do domu takiego maluszka całego w kolorowych plamach od kredy. Wiem, że takie plamy łatwo schodzą, ale rodzice są różni. Jak już wszyscy byli gotowi, poszliśmy na boisko i kolorowa kreda chodnikowa została przekazana w ręce dzieci z informacją, żeby poruszyli wyobraźnie i narysowali wspólnie obraz wiosny. Dzieciakom niezwykle spodobał się pomysł i zabrały się do pracy z niezwykłym zapałem, a już po godzinie mogłam oglądać piękne, kreatywne prace moich maluchów. 

Dzieciaki były niezwykle zadowolone ze swoich prac. Powiedziałam im jeszcze, że te rysunki nie zostaną na zawsze, ponieważ kolorowa kreda chodnikowa i rysunki z niej wykonane zostaną zmyte przez deszcz jak będzie padać. Na następnym takim wyjściu mam zamiar pokazać im grę w klasy.