You are currently viewing Wytrzymałe koperty

Wytrzymałe koperty

 

Wysyłając korespondencję, za pośrednictwem dowolnego dostawcy pocztowego, musimy liczyć się z perspektywą uszkodzenia przesyłki w transporcie. Chociaż istnieją określone procedury, mające na celu zapobieganie tego typu zdarzeniom, nie zawsze istnieje możliwość wykluczenia wszystkich przyczyn, które mogą spowodować mniejsze, lub większe uszkodzenia.

Trwałość kopert

trwała koperta c6Chociaż wielu osobom wydaje się, że termin „uszkodzenie w transporcie” odnosi sie tylko i wyłącznie do paczek, bo w jaki sposób uszkodzone mogą zostać papiery, jest to pojęcie błędne. Chociaż faktycznie, listy ze względu na niewielką objętość i względną elastyczność (oraz niewielką wagę) materiału są na uszkodzenia narażone zdecydowanie mniej, również nie są w zupełności bezpieczne. Problem dotyczy zwłaszcza przesyłek w których znajduje się nieco grubszy plik określonego rodzaju papierów. Koperta może zostać przypadkowo zahaczona, bądź przytrzaśnięta drzwiami, co może zakończyć się uszkodzeniem oraz rozsypaniem zawartych w niej dokumentów (które mogą być w pewien sposób unikalne, bądź bardzo ciężkie do odtworzenia. Z tego tez względu bardzo polecanym rozwiązaniem jest trwała koperta c6. Dzięki najwyższej jakości materiału z jakiej jest wykonana (papier o wysokiej gramaturze) jest bardzo silna i niezwykle ciężko ją rozerwać, bądź w jakikolwiek inny sposób uszkodzić. Zapewnia to listom możliwie najbardziej bezpieczny transport, gdyż (jeżeli oczywiście przesyłka nie zostanie zagubiona) powinna bez żadnych uszkodzeń dotrzeć w ręce adresata.

Choć najbardziej narażone na zniszczenie podczas transportu są paczki większych gabarytów, warto również odpowiednio zabezpieczyć listy. Zabezpieczeniem takim jest trwała, wytrzymała koperta, która nawet w przypadku działania różnego rodzaju destrukcyjnych sił nie powinna ulec zniszczeniu. Inwestycja w takiego typu kopertę gwarantuje listom bezpieczną podróż.