You are currently viewing Wykorzystanie szamba betonowego po przyłączeniu kanalizacji

Wykorzystanie szamba betonowego po przyłączeniu kanalizacji

Osoby, które nie mają dostępu do kanalizacji w domu jednorodzinnym, stają przed dylematem, jakie szambo zamontować przy domu. Wybór nie jest duży, bo obecnie możliwe jest montowanie szamba betonowego lub szamba plastikowego. W przypadku szamba betonowego jest to na pewno rozwiązanie na wiele lat.

Zabezpieczanie zbiorników na nieczystości betonem

producent szamb betonowychNawet jeśli w przyszłości np. w ciągu kilku najbliższych lat ma powstać przyłączenie do kanalizacji i szambo nie będzie potrzebne, zbiornik betonowy można jak najbardziej wykorzystać. Takie szambo betonowe może stać się później idealnym zbiornikiem na wodę deszczową, która będzie służyć do podlewania ogrodu. W przypadku zbiorników z tworzyw sztucznych te również cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Takie zbiorniki są stosunkowo lekkie. Zbiornik plastikowy waży zazwyczaj około 200 kg. W porównaniu z kilkoma tonami zbiornika betonowego jest to niewiele. Prawie każdy producent szamb betonowych oferuje atestowane zbiorniki. Poza tym w ofercie znajduje się też montaż i transport materiałów. Niektórzy korzystają z dwóch opcji jednocześnie. Najpierw firma montuje zbiornik betonowy, który otacza dookoła zbiornik plastikowy. W ten sposób można połączyć szambo betonowe i plastikowe. Po uzyskaniu przyłącza do kanalizacji zbiornik plastikowy można usunąć i wyrzucić, a wtedy będzie możliwe gromadzenie czystej wody w zbiorniku betonowym. Tu jednak zbiornik betonowy otaczający plastik jest zazwyczaj nieco cieńszy.

Nad szambem plastikowym nie można jednak przejeżdżać samochodem. Jest to możliwe tylko po zainstalowaniu dodatkowe płyty betonowej nad zbiornikiem. W przeciwnym wypadku zbiornik może ulec uszkodzeniu mechanicznemu, co generuje naprawdę wysokie koszty związane z jego serwisem. Zawsze lepiej odpowiednio zabezpieczyć zbiornik z tworzywa sztucznego.