You are currently viewing Weekendowy wypad do Showroomu Laminam w Warszawie

Weekendowy wypad do Showroomu Laminam w Warszawie

W ostatni czwartek moja koleżanka wymyśliła sobie, że chciałaby zrobić remont w mieszkaniu. Dla mnie był to dziwny pomysł, ponieważ nie dawniej jak rok temu, remontowała praktycznie całe mieszkanie. Jednak do sedna, chce ona do aranżacji wykorzystać płyty wielkoformatowe ze spieków kwarcowych.

Piękna ekspozycja Laminam

laminamNie miałam zielonego pojęcia co to i domyślam się, że nie tylko ja, dlatego szybko przybliżę temat. Spieki kwarcowe są wypiekanym w piecach, a uprzednio sprasowanym granulatem, w skład którego wchodzą iły łupkowe, skała granitowa, pigmenty ceramiczne no i oczywiście kwarc. Uogólniając – mieszanka różnych naturalnych surowców kamiennych. Wolałam nie wdawać się w dyskusję dlaczego nie położy sobie po prostu płyt kamiennych, gdyż wiedziałam że zacznie się wywód o mojej ignorancji i kompletnym braku wiedzy w temacie aranżacji wnętrz. W każdym razie do momentu, aż nie oznajmiła mi, że jedziemy do Warszawy na Showroom Laminam nie wiedziałam, jaki związek z tą całą sprawą ma moja osoba. Okazało się, że ładny Laminam Warszawa ma swoją stałą ekspozycję, gdzie można podziwiać zastosowanie i wykorzystanie płyt wielkoformatowych ze spieków kwarcowych w praktyce, a ja mam być towarzyszem w podróży do Warszawy. Gdyby nie to, że nawet byłam ciekawa jak to wygląda, z pewnością nie przyjęłabym ?zaproszenia?. Tak oto, w najbliższy weekend po jej telefonie znalazłam się w Warszawie w Showroomie Laminam i podziwiałam możliwości tego wspaniałego materiału, do złudzenia przypominającego naturalny kamień. Wykonane z niego było wszystko, podłogi, blaty, fronty mebli, ściany, po prostu wszystko. Styl ten bardzo mi się podobał, całość kojarzyła mi się z nowoczesnym wystrojem wnętrz, a imitowane posadzki kamienne, nie wyglądały wcale surowo i chłodno, a szykownie i elegancko.

Z racji, że materiał naprawdę łatwo się czyści, a do tego jest odporny na wycieranie i uszkodzenia mechaniczne, z pewnością to fajny pomysł na wykończenie podłogi w kuchni z czym też zgodziła się moja koleżanka, postanawiając wykorzystać to w praktyce.