You are currently viewing Wartościowe książki Augustyna Pelanowskiego

Wartościowe książki Augustyna Pelanowskiego

Są na świecie książki, które warto jest przeczytać. Dodamy, że nie raz i nie drugi. Polecam w szczególności przeczytanie książek, których autorem jest nie kto inny, ale sam Marcin Jakimowicz.

Augustyn Pelanowski wpłynął na wiele ludzi

augustyn pelanowskiJak część doskonale wie pan Jakimowicz jest autorem między innymi takich książek jak: „Ciemno czyli jasno”, ” Pan Bóg? Uwielbiam”, „Antywirus”. Są to pozycje, które oparte są głównie na jego własnym doświadczeniu. Warto jest dodać, że tego typu pozycje nie występują bardzo często. ( nawiasem pisząc, jeżeli ktoś chciałby je nabyć, to na pewno ma je na stanie księgarnia katolicka w Krakowie). Książka, która cieszy się największą popularnością i ma chyba najszersze grono użytkowników to: „Pan Bóg? Uwielbiam”. Kiedyś autor zapytany w jakimś wywiadzie, przyznał, że pisał tą książkę w najgorszej ciemności swojego życia i była to jednoczesna zmiana kierunku, jego dalszego działania i funkcjonowania.
Jak widać, zmiany same mówią za siebie. Osobiście przeczytałam wszystkie i w szczególności polecam: „Antywirus” i ” Bóg? Uwielbiam!” To te książki, wpłynęły dosłownie na wszystko. Drugim autorem, którego bardzo serdecznie polecam ( i zaraz zaznaczę dlaczego ) jest ojciec autor książki – Augustyn Pelanowski.
Jego właściwe, świeckie imię, które miał, posiadał przed wstąpieniem do zakonu to Piotr. Jest zakonnikiem, paulinem, ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów w Krakowie na tak zwanej, powszechnie nazywanej „Skałce”. Autor wielu książek, osoba, której przykład wpłynął na transformację wielu przyszłych muzyków rockowych. Między innymi liderów takich zespołów jak: ” Armia”, „Tymoteusz” i wielu wielu innych.

Jest publicystą. Jego najbardziej znane książki to: „Siódmy rozdział”, „Bestie i prorok”, „Wolni od niemocy”, ” Umieranie ożywiające”, „Odejścia”.