You are currently viewing W końcu postanowiłam zabrać się za mój ogród!

W końcu postanowiłam zabrać się za mój ogród!

Cześć moi kochani! Wiecie, że w końcu powiedziałam dzisiaj dosyć i postanowiłam, w pełni profesjonalnie i z całkowitym zaangażowaniem zabieram się za zmiany w moim ogrodzie. Zdaję sobie sprawę, że zakładanie ogrodów nie jest prostą sprawą.

Chcę zaprojektować swój ogród

projektowanie ogrodówMuszę przygotować grunt, wydzielić przestrzenie na trawnik, murki, punkty wodne. Łatwo nie będzie, jednak postanowiłam, że to wszystko wykonam zupełnie sama, w końcu kiedyś studiowałam architekturę zieleni. Co z tego, że nie pracuję w zawodzie? Na pewno pamiętam jeszcze, na czym polega projektowanie ogrodów. Kurczę, zobaczcie jak to wszystko się zmieniło. Jeszcze kila lat temu Gdańsk, mieszkanie w kawalerce z chłopakiem, studiowanie, imprezy, a teraz? Zostawiłam Trójmiasto daleko za sobą! Podobnie z resztą, jak projektowanie ogrodów, chociaż było ono dla mnie prawdziwą pasją. No nic, na szczęście jestem szczęśliwa! Mam wspaniały dom, dzieci, męża, dobrze płatną pracę. Tylko ten ogród mam strasznie zaniedbany, a to przecież ogromny wstyd. Kurczę dobrze, że teraz mam parę dni urlopu, dzieciaki są u mojej mamy, mąż w pracy mogę, więc na spokojnie usiąść i wszystko zaplanować, nawet takie rzeczy jak pielęgnacja ogrodów. Fajnie będzie znowu do tego wszystkiego wrócić. Poprzeglądać branżowe czasopisma, sprawdzić, jakie mamy teraz trendy. Kiedyś robiłam, to praktycznie codziennie. Dzisiaj nadmiar obowiązków niestety mi na to nie pozwala. Może wtedy, kiedy faktycznie uda mi się zaprojektować i stworzyć ten piękny ogród, to znajdę na moją byłą pasję więcej czasu.

Kiedyś marzyłam o tym, żeby mieć swoją własną firmę, która będzie zajmowała się projektowaniem zieleni. Może, jeśli moja praca przebiegnie sprawnie, to wrócę do tego pomysłu. Ciekawe, jakby na to zareagował mój mąż. Zapytam go dziś! Pa.

Zachęciłam was do zajęcia się swoim ogrodem? To koniecznie sprawdźcie stronę: www.zielone2s.pl