You are currently viewing W co zapakować prezenty

W co zapakować prezenty

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i czas pomyśleć o prezentach. Chociaż ja już osobiście mam praktycznie kupione dla wszystkich. Jedynym problemem jaki miałam to w co te prezenty zapakować. Nie chciałam żeby wyglądały jak zawsze, dlatego zaczęłam szukać inspiracji.

Kartony na prezenty

kartony fasonowePrzeszukałam chyba cały internet wzdłuż i wszerz, żeby znaleźć coś co byłoby ciekawym pomysłem, na zapakowanie różnego rodzaju rzeczy. Zwłaszcza, że były to naprawdę przeróżne prezenty. Począwszy od książek, zabawek, ubrań i na kosmetykach kończąc. Ciekawą rzeczą, jaką wyszperałam w sieci były kartony fasonowe, o których nigdy nie słyszałam. Mimo, że nie chciałam pakować prezentów w kartony, to musiałam się dowiedzieć co to są te kartony fasonowe. Okazało się, że kartony fasonowe, to pudełka, które można złożyć sobie samemu. Posiadają one jeden format. Kartony fasonowe składa się tak, aby powstały z jednego formatu dno pudełka, ścianki boczne i pokrywkę. Niektóre mają nawet uchwyt czy okienko. Kartony fasonowe mają tą zaletę, że nie trzeba ich sklejać. Wystarczy je poskładać, odpowiednie ścianki połączyć ze sobą we właściwy sposób i już powstanie pudełko. Jednak jak już wspomniałam, rozwiązanie żeby zapakować prezenty w zwykłe kartony, nawet w kartony fasonowe nie było dla mnie żadnym ciekawym rozwiązaniem. W końcu chcę żeby w tym roku, opakowania prezentów jak i same prezenty się wyróżniały. Nie wystarczą mi kartoniki i papier pakunkowy. 

Dobrze, że w internecie znalazłam mnóstwo ciekawych pomysłów. Dzięki nim, prezenty dla moich najbliższych i znajomych, są naprawdę zapakowane w oryginalny sposób. Teraz muszę jedynie czekać na wigilię i czas rozdawania prezentów. Już się nie mogę doczekać reakcji niektórych osób, aż zaczną otwierać prezent, który dla nich przygotowałam.