You are currently viewing Usuwanie soli z wody

Usuwanie soli z wody

W wielu mieszkaniach w całej Polsce woda ma bardzo wysoką twardość. Jest to oczywiście spowodowane sporymi ilościami soli wapnia i magnezu a co za tym idzie, większość związków jest w niej trudniej rozpuszczalna. Jedyny teren gdzie nie ma takich sytuacji, są górskie okolice, gdzie woda jest bardzo miękka i transportowana prosto z czystych źródeł.

Zmiękczanie wody w domach

wydajny zmiękczacz i odżelaziacz wodyJak się okazuje na twarda wodę technologia znalazł również swoje zastosowanie. Otóż budowane są specjalne maszyny zmiękczające wodę gdzie usuwane są wole metali, nim trafia one do naszych kranów. Powoduje to, ze nie osadza się nam kamień na urządzeniach sanitarnych i możemy używać o wiele mniej płynów do prania, gdyż wszystkie związki chemiczne rozpuszczają się szybciej w miękkiej wodzie. Dlatego na rynku pojawił się wydajny zmiękczacz i odżelaziacz wody, dzięki któremu możemy znacząco poprawić stan wody, która jest dostarczana do domu. Nim woda napłynie do naszych rur, przy domu (najczęściej w piwnicy) instalowany jest własnie wydajny zmiękczacza do wody, prze który przepływa. Są tam dwie specjalnie umieszczone komory gdzie zatrzymywany jest kamień i inne zbyteczne napowietrzacze powietrza jakie ma woda i w tej postaci transportowana jest bezpośrednio do naszych domowych rur. Jest to dobra inwestycja, gdyż nie psują się nam urządzenia przez które taka woda przechodzi, bo większość jest zatrzymywana własnie przez zmiękczacz.

Jest bez wątpienia jedna z lepszych inwestycji, jakie możemy poczynić nie tylko dla naszego domu, ale również i zdrowia. Wymiana zbiorników w zmiękczaczu odbywa się średnio co 7 lat oczywiście im mamy gorszą wodę w kranie tym trzeba to robić częściej, niemniej jednak utrzymanie takie zmiękczacza to raptem kilka set złotych co kilka lat.