You are currently viewing Szybka izolacja poddasza pianką otwartokomórkową

Szybka izolacja poddasza pianką otwartokomórkową

W izolacji pianką poliuretanową mogą skorzystać z 2 zasadniczych metod. Pierwszą z nich jest wykorzystanie pianki otwartokomórkowej. Ten typ izolacji znajduje zastosowanie głównie w izolowaniu termicznym poddasza oraz stropu. Pianka otwartokomórkowa ma wiele zalet.

Zalety szybkiej izolacji poddasza pianką otwartokomórkową

szybka izolacja poddasza piankąJedną z nich jest idealna izolacja akustyczna. Chodzi o to, że dźwięki nie przenikają przez taką piankę, przez co w domu jest cicho, ponieważ wszelkie głośniejsze dźwięki są tłumione przez piankę. Nie słychać też na zewnątrz domu głośnych rozmów, odgłosów imprez, głośnej muzyki. Kolejną zaletą pianki otwartokomórkowej jest to, że tego typu pianka PUR oddycha. Dzięki temu w pomieszczeniu panuje odpowiedni klimat. Oczywiście pianka stanowi izolację termiczną, ale też nie powoduje, że we wnętrzu danego pomieszczenia powstaje sauna. Przeciwnie – pianka PUR izoluje termicznie, ale też jest materiałem oddychającym. Warto wspomnieć o tym, że pianka PUR nie pochłania wilgoci z powietrza. Nie ma ona zdolności absorbowania wody, która znajduje się w powietrzu. Taka szybka izolacja poddasza pianką to dobre rozwiązanie, ponieważ nałożenie takiej pianki nie trwa długo i szybko można nałożyć ją na dużą powierzchnię. W izolacji poddasza pianką otwartokomórkową nie ma żadnych mostków termicznych – oznacza to, że taka pianka jest w pełni bezpieczna – nie istnieją mostki termiczne, które mogłyby uleć zapaleniu i przyczynić się do przeniesienia ognia. W izolacji dachu ważne jest też to, by nie obciążać całej konstrukcji.

W związku z tym pianka otwartokómorkowa jest niezwykle lekka. Dach nie jest ciężki. Masa pianki jest niewielka, ale za to doskonale izoluje – zarówno termicznie jak i akustycznie. Właśnie dlatego warto korzystać z możliwości izolowania poddasza za pomocą pianki otwartokomórkowej.