You are currently viewing Szklane butelki ekologicznym produktem dla niemowląt

Szklane butelki ekologicznym produktem dla niemowląt

Bardzo chętnie używamy plastiku do produkcji wielu rzeczy. Jego zaletą jest fakt, iż jest on stosunkowo trwały, a jednocześnie tani i lekki. Jednak mimo wielu atutów materiał ten posiada także bardzo dużo wad, dlatego warto ograniczyć jego stosowanie. Plastik jest materiałem, który zaśmieca środowisko, a jednocześnie często zdarza się, że zawiera BPA.

Rosnąca popularność butelek szklanych

szklana butelka dla niemowlakaBisfenol A jest bardzo niebezpieczną oraz toksyczną substancją, która negatywnie wpływa na rozwój oraz zdrowie dzieci. Niestety mimo zakazu, czasem można go spotkać w produktach przeznaczonych dla najmłodszych. Chociaż coraz więcej pojawia się produktów z oznaczeniem bpa-free, warto jednak zrezygnować z tego tworzywa i zastąpić je szkłem. Szklana butelka dla niemowlaka jest całkowicie bezpiecznym produktem, który dba o nasze środowisko naturalne i umożliwia nam karmienie malucha w sposób bezpieczny. Kiedyś stosowanie szkła do produkcji butelek dla niemowląt było powszechne i popularne, z czasem zastąpiły je butelki plastikowe, jednak rosnąca świadomość rodziców sprawiła, że butelki szklane na nowo powracają do łask. Decydując się na przyjazne zarówno dla środowiska, jak i dla zdrowia dzieci butelki ze szkła mamy pewność, że doskonale dbamy o przyszłość swoich dzieci i nie narażamy je na różnorodne toksyny oraz niebezpieczne ftalany, które mogą negatywnie odbić się na zdrowiu naszych pociech. Szklane butelki charakteryzują się dużą trwałością oraz są łatwe w utrzymaniu czystości, myciu oraz sterylizacji. Każdy rodzic chciałby dać swojemu dziecku to, co najlepsze. Jednak czasem nie mamy świadomości, jakie produkty będą najlepsze dla naszej pociechy.

Zewsząd jesteśmy bombardowani reklamami różnorodnych produktów dla niemowląt, które wychwalane są jako najlepsze. Warto jednak mieć świadomość tego, że nie zawsze to, co jest reklamowane jest dobre dla naszego dziecka, jest takie w rzeczywistości. Stając przed wyborem butelki dla dziecka warto zdecydować się na szklaną, bowiem zyskujemy wówczas pewność, że nie zawiera ona substancji toksycznych i może być z powodzeniem stosowana nawet przez najmłodsze pociechy.