You are currently viewing Systemy parkingowe pozwalają zaoszczędzić miejsce

Systemy parkingowe pozwalają zaoszczędzić miejsce

 

Zautomatyzowany system parkowania to system mechaniczny zaprojektowany w celu zminimalizowania powierzchni i / lub objętości wymaganej do parkowania samochodów. Podobnie jak wielopiętrowy garaż, APS zapewnia parkowanie samochodów na wielu poziomach ułożonych pionowo, aby zmaksymalizować liczbę miejsc parkingowych przy jednoczesnym zminimalizowaniu wykorzystania gruntu.

Systemy parkingowe zmniejszają powierzchnię parkingową

System parkingowyW takich systemach wykorzystywane są mechaniczne system do transportu samochodów do i z miejsc parkingowych, aby wyeliminować znaczną część miejsca zmarnowanego w wielopiętrowym garażu. Podczas gdy wielopiętrowy garaż jest podobny do wielu parkingów ustawionych pionowo, system parkingowy jest bardziej podobny do zautomatyzowanego systemu przechowywania i wyszukiwania samochodów. Tak zwany paternoster jest przykładem jednego z najwcześniejszych i najczęstszych rodzajów systemów parkingowych. System parkingowy jest również ogólnie znany pod wieloma innymi nazwami, w tym takimi jak: zautomatyzowany parking, automatyczny system przechowywania i wyszukiwania pojazdów (AVSRS), parking mechaniczny i zrobotyzowany garaż. Wszystkie te systemy korzystają ze wspólnej koncepcji zmniejszania powierzchni miejsc parkingowych – usuwając kierowcę i pasażerów z samochodu przed jego zaparkowaniem. Z całkowicie zautomatyzowanym lub półautomatycznym parkingiem samochód jest prowadzony do punktu wejścia, a kierowca i pasażerowie wychodzą z samochodu. Samochód jest następnie automatycznie lub półautomatycznie przemieszczany (z pewną konieczną do tego czynnością) na miejsce parkingowe.

Oszczędność miejsca zapewniona przez ten system w porównaniu z wielopiętrowym garażem wynika przede wszystkim ze znacznego zmniejszenia przestrzeni niezwiązanej bezpośrednio z parkowaniem samochodu: Szerokość i głębokość miejsca parkingowego (i odległości między miejscami parkingowymi) są dramatycznie zmniejszone, ponieważ nie trzeba uwzględniać wjazdu samochodem na miejsce parkingowe ani otwierania drzwi samochodu (dla kierowców i pasażerów).