You are currently viewing Suplementy dla sportowca

Suplementy dla sportowca

Wiosna skłania wielu ludzi do zapisania się na siłownię czy aerobik. Jednak, żeby ćwiczenia odniosły pożądany skutek muszą być regularne. W połączeniu z właściwie dobranymi odżywkami oraz dietą dadzą świetny rezultat.

Odpowiednia odżywka dla aktywnego sportowca

odżywki dla sportowcówKażda aktywność fizyczna, czy będzie nią taniec, bieganie czy boks, jest sporym obciążeniem dla organizmu. Nasze ciało musi być wspomagane odpowiednią ilością snu i wypoczynku, dobrze zbilansowaną dietą, a także suplementami. Należy jednak pamiętać, że odżywki dla sportowców są uzupełnieniem diety. Bardzo popularne są suplementy, które podawane są na krótko przed oraz po treningu, bo w ten sposób szybko uzupełniamy utracone podczas wysiłku składniki, a także unikamy zbyt dużego zmęczenia mięśni. Często mają też za zadanie pobudzić organizm do większego wysiłku, a także zwiększyć wydolność i intensywność ćwiczeń. Oczywiście takie odżywki powinny być odpowiednio dobrane przede wszystkim do rodzaju aktywności fizycznej, ale i też do diety czy konkretnych potrzeb. Najczęściej suplementy przyjmowane są w postaci napoju, który zawiera węglowodany dostarczające organizmowi energii czy aminokwasy, które pomagają szybciej zregenerować mięśnie. W skład niektórych odżywek wchodzi na przykład białko, które ma za zadanie budowanie mięśni lub kreatyna zwiększająca indywidualną wytrzymałość podczas treningu. Wszystko więc zależy od efektu jaki chcemy uzyskać, ćwicząc. Jeśli mamy wątpliwości co do wyboru odżywki, pomoże szczegółowy skład i opis na opakowaniu lub doświadczony sprzedawca.

Należy pamiętać, że tylko systematyczne ćwiczenia przyniosą wymarzony przez nas efekt. Koniecznie należy wspomóc przy tym organizm za pomocą bogatej diety oraz odżywek, będących jej świetnym uzupełnieniem.