You are currently viewing Starania o dziecko a wizyta u endokrynologa

Starania o dziecko a wizyta u endokrynologa

Planując powiększenie rodziny przyszli rodzice mają wiele spraw do załatwienia i muszą pomyśleć o wielu aspektach pojawienia się dziecka w ich życiu. Biorą pod uwagę m.in. swoją sytuację zawodową, warunki mieszkaniowe i wszystkie konsekwencje podjęcia decyzji o dziecku.

Gdy długie starania nie przynoszą skutku potrzebna pomoc

endokrynologJednym z nich jest konieczność poddania się stałej opiece lekarskiej jeszcze przed ciążą. Młode kobiety powinny być w dobrym stanie zdrowia i dbać o siebie. Jeśli są wskazania, ginekolog może zalecić podczas pierwszej wizyty kontrolne badania u innych specjalistów. Pierwszym z nich jest fachowy endokrynolog przyjmujący z Łodzi – ponieważ zajmuje się różnego rodzaju aspektami funkcjonowania gruczołów wydzielających hormony, także te mające wpływ na poczęcie. W Łodzi istnieje kilkadziesiąt placówek, w których pracownie endokrynologiczne wykonują szereg badań dla przyszłych mam. W razie kłopotów np. z tarczycą, zostaną przepisane odpowiednie leki regulujące poziom hormonów. Ma to ogromny wpływ na zdrowie dziecka, które się pojawi. Badanie poziomu hormonów tarczycy jest rutynowo zalecane kobietom, które już w ciążę zaszły. Jeśli kobieta pracuje zawodowo przed zajściem w ciążę, medycyna pracy i lekarz prowadzący badania pracownicze może jej zasugerować zwolnienie i więcej odpoczynku tak, aby organizm miał szansę w pełni się zregenerować. Niektóre kobiety są kierowane także przez swojego ginekologa, do placówki, w której przyjmuje kardiolog. Odbywa się to po rutynowym skontrolowaniu prawidłowości ciśnienia podczas wizyty – jeśli tylko występuje drobne odstępstwo od normy, powinno być ono skorygowane przez specjalistę.

Podczas ciąży odpowiednie ciśnienie ma bowiem wpływ na prawidłowy rozwój dziecka i jest istotne podczas przebiegu samego porodu. Wiele kobiet powinno rozpocząć suplementację kwasem foliowym jeszcze przed zajściem w ciążę.