You are currently viewing Spływy kajakowe i inne formy wypoczynku

Spływy kajakowe i inne formy wypoczynku

Tytuł tego tematu mówi sam za siebie. Będziemy omawiać, który wypoczynek jest lepszy. Odpoczywając biernie, czyli czytając książki lub oglądając telewizję, regenerujemy nasze mięśnie po wysiłku fizycznym. Dokształcamy się także czytając różne historie, czy oglądając filmy dokumentalne, ale czy przypadkiem nie czujemy się wtedy bardziej zmęczeni?

Wypoczynek aktywny na spływach kajakowych

kajakIstnieje teoria, że im człowiek jest bardziej bierny, tym staje się bardziej leniwy i flegmatyczny. Poziom adrenaliny spada i nie czujemy potrzeby wyjść na spacer nad Brdę, ponieważ jest nam tak dobrze. Przez taką sytuację możemy się czuć poddenerwowani, natomiast niektórzy popadają w depresję. W związku z tym, lepiej jest odpoczywać aktywnie. Sposobów jest wiele, możemy wybrać się na spływy kajakowe na Kaszubach, na basen lub na wycieczkę rowerową. Aktywność fizyczna sprawia, że człowiek poprzez wzrost hormonów szczęścia czuje się dużo bardziej szczęśliwszy. Pływając kajakiem po Wdzie nie tylko podziwia piękno przyrody i oddycha świeżym powietrzem, ale i również czuje dalszą motywację do działania. Sport uzależnia i wpływa pozytywnie na ciało ludzkie. Sprawność fizyczna to nie wszystko, potrzebne jest tu także pozytywne podejście psychiczne. Często się dzieje tak, że terapeuci zalecają swoim pacjentom aktywność fizyczną poprzez zapisanie się na siłownię.

Mnie osobiście najbardziej odpowiadają spływy kajakowe oraz jazda konno. Człowiek nie jest stworzony do tego, aby siedzieć w domu w sztucznym środowisku i czytać książkę, tylko do tego, aby przebywać wśród natury.