You are currently viewing Śladami teściowej i aleja gwiazd czyli sprawdzone tanie noclegi w Inwrocławiu

Śladami teściowej i aleja gwiazd czyli sprawdzone tanie noclegi w Inwrocławiu

Coraz więcej miast ma swoje aleje gwiazd. Już nie tylko Hollywood ale również Władysławowo, Łódź, Bydgoszcz , Międzyzdroje. W tej ostatniej miejscowości odbywa się również Festiwal Gwiazd. A w naszym Inowrocławiu jest Aleja Dębów Gwiazd.

Załatwiłam nam sprawdzone i tanie noclegi w Inowrocławiu

tanie noclegiKażdy kto przyjedzie do Inowrocławia zawsze choć raz przejdzie sie ta aleją. W alei drzewka sadzili; Irena Szewińska, Irena Kwiatkowska, Zbigniew Wodecki, Wojciech Kilar, Krzysztof Penderecki i wiele, wiele innych znanych osób. Do mnie w tym roku w odwiedziny przyjechały koleżanki ze studiów. Niestety nie wszystkie mogły zanocować u mnie. Mamy za małe mieszkanie. Zorganizowałam sprawdzone i tanie noclegi w Inowrocławiu. To były jednak tanie noclegi. Niestety w sezonie letnim ciężko jest o tanie noclegi w Inowrocławiu bo jest dużo kuracjuszy. Noclegi dla koleżanek znalazłam w gospodarstwie agroturystycznym trzy kilometry przed Pakością. Ode mnie do gospodarstwa to tylko dwadzieścia pięć minut jazdy autobusem, albo piętnaście minut samochodem. Koleżanki były w siódmym niebie. Gospodyni piekła swojski chleb, robiła wspaniały smalec ze skwarkami, wspaniałe masło i twaróg. Co bardziej odważne koleżanki próbowały wydoić krowę. Nie bardzo miały ochotę zwiedzać Inowrocław, uznały ze wola zwiedzać okoliczne lasy. Dopiero moja opowieść o pomniku teściowej ich zainteresowała. Pod ścianą wody ( fontanna) siedzi na ławeczce uśmiechnięta starsza pani. Na jej kolanach ułożony jest pies. Do ławki przymocowana jest tablica z napisem : Teściowa nam gdzieś przepadła. jest szansa, że w Pijalni zasiadła. To chyba jedyny taki pomnik w Polsce ale i e Europie.

Spod pomnika przeszliśmy Aleja Dębów Gwiazd, zwiedziliśmy tężnie i cały park. Koleżankom podobało się, że nie tylko ręka gwiazdy jest odciśnięta jak w innych miastach, ale podsadzone drzewo.