You are currently viewing Różne rodzaje zaburzeń psychicznych

Różne rodzaje zaburzeń psychicznych

Do zaburzeń psychicznych należy całe mnóstwo różnego rodzaju problemów. Niestety nadal bagatelizuje się ten temat, a trzeba pamiętać, że każde zaburzenie wymaga wizyty u specjalisty – najlepiej u psychiatry, a jeśli to nie wchodzi w grę, to na pewno u psychologa. Nie należy się wstydzić korzystania z takiej pomocy. Na Zachodzie jest to całkowicie normalne.

Zaburzenia afektywne czyli zaburzenia nastroju

pomoc psychologiczna wrocławBiznesmeni bardzo często mają swoich własnych psychologów i psychiatrów. O zdrowie psychiczne należy dbać tak samo jak o zdrowie fizyczne. Skoro zachorować mogą konkretne narządy takie jak wątroba, trzustka, to równie dobrze zachorować może mózg. W układzie nerwowym działa całe mnóstwo neuroprzekaźników. Wystarczy, że dojdzie do zaburzenia ich produkcji i przepływu i już mogą pojawić się konkretne objawy ze strony psychiki. Wtedy pomoc psychologiczna wrocław jest bardzo potrzebna, bo już samym nastawieniem i pracą nad sobą można wiele zdziałać. Zaburzenia psychiczne dzieli się ze względu na to, jakiego zakresu dotyczą objawy, które pojawiają się u pacjenta. Mogą to być objawy dotyczące tylko i wyłącznie nastroju. Zdarza się też, że objawy dotyczą odżywiania. Oczywiście ważne jest też to, w jakim wieku pojawiają się zaburzenia psychiczne. Niektóre choroby charakteryzują się objawami występującymi już u dzieci, a inne pojawiają się raczej u osób starszych. Pierwszym rodzajem zaburzeń są zaburzenia afektywne. Inaczej nazywane są one również zaburzeniami nastroju.

Najpierw trzeba wytłumaczyć jednak, czym jest nastrój. Otóż jest to stan emocjonalny utrzymujący się u danej osoby przez dłuższy czas. Nastrój może być wyrównany, obniżony albo zawyżony. Obniżenie nastroju występuje w przypadku dystymii czy depresji. Takie zaburzenia wymagają profesjonalnej konsultacji psychologicznej.