You are currently viewing Rodzinna firma budowlana i izolacja poddasza

Rodzinna firma budowlana i izolacja poddasza

Mój tata prowadzi firmę wspólnie z moim wujkiem. Jest to rodzinny biznes, zatrudniają więc moich kuzynów oraz braci. Wiele ludzi uznałoby to za coś nieodpowiedniego, ale oprócz tego pracuje tam również wielu innych ludzi, więc to nie tak, że zabierają miejsca pracy, tylko po prostu uczciwie pracują.

Izolacja pianką – najbardziej skuteczna metoda ocieplania

izolacja piankąGdyby nie to, że jestem dziewczyną i jedyne, co umiem zrobić, to ewentualnie ocieplenie poddasza pianką. Do tego też chciałam nawiązać, ponieważ moi bracia zajmują się raczej cięższą pracą, typowo męską, ale tata czasem zgłasza mi to, że do zrobienia jest perfekcyjna izolacja pianka?, a wtedy już wiem, że muszę przerwać swoje zajęcia i odwiedzić ich w pracy. Chłopacy to lubią, bo zazwyczaj wtedy przynoszę im też cieplutki obiad. Muszę przynieść cały garnek, bo oprócz taty i dwóch moich braci zawsze znajdzie się ktoś, kto też będzie miał ochotę skosztować moich potraw. Ja wtedy zabieram się za ocieplanie pianką – zajmuje mi to może ze dwie godziny, po czym sprzątam i schodzę do biura, w którym siedzi tata. Proszę któregoś z moich braci, żeby sprawdził jak wyszła mi izolacja pianką, ale raczej nie mają co do tego zastrzeżeń. Zabieram więc pusty garnek i wracam do domu. Plusem tego jest fakt, że tata wypłaca mi taką małą pensję za to ocieplanie, które wykonuję dość często. Mówi, że dzięki mnie oszczędza i nie musi zatrudniać od tego specjalnych ludzi, ponieważ nauczyłam się już wykonywać robotę profesjonalnie i jest ze mnie bardzo dumny.

 

A poza tym te obiady, które przynoszę z domu – rewelacja! Dobrze wiem, że to właśnie o nie im chodzi, ale czuję satysfakcję, jak komplementują moje zdolności kucharskie i widzę, że naprawdę szczerze szaleją za moim jedzeniem. Zawsze chciałam zostać kucharką, więc muszę przecież na kimś testować swoje potrawy.