You are currently viewing Profesjonalny zabieg tenoterapii

Profesjonalny zabieg tenoterapii

Choroby płuc czy ogólnie górnych i dolnych dróg oddechowych, coraz częściej dotykają osoby młode, które teoretycznie są w sile wieku. Przeważnie to zasługa jakości powietrza jakim oddychają, ponieważ poza tlenem, znajdują się w nim liczne szkodliwe substancje.

Ile czasu trwa zabieg tlenoterapii?

profesjonalna tlenoterapia - warszawaW przypadku osób z chorobami układu oddechowego, często jest zalecane wyjechanie w czyste regiony kraju, aby się dotlenić. Jednakże nawet najczystsze powietrze, nie jest w stanie tak dobrze dotlenić jak zabieg tlenoterapii. Nie jest to innowacyjne rozwiązanie, ponieważ ta metoda jest znana od przynajmniej siedemnastego wieku, choć dopiero dwa wieki później zaczęto ją regularnie stosować. Przede wszystkim wykorzystuje ona komory hiperbaryczne, które stanowią szczelnie zamkniętą przestrzeń. To właśnie w nich, pacjenci wdychają czysty tlen pod trzy razy wyższym ciśnieniem niż atmosferyczne, przez przynajmniej trzydzieści minut. Jest to zabieg bezpieczny i skuteczny, który przynosi zdumiewające efekty w wielu chorobach i schorzeniach. Jeżeli interesuje nas profesjonalna tlenoterapia – Warszawa jest miastem, w którym można z niej skorzystać bezpłatnie lub odpłatnie. Każdego roku, lekarze specjaliści wystawiają skierowania na tlenoterapię pacjentom z przeróżnymi problemami zdrowotnymi. Najczęściej dotyczą one układu oddechowego, ale nie brakuje też pacjentów z dolegliwościami ze strony neurologicznej czy też problemami skórnymi. W celu osiągnięcia pożądanych efektów terapii, zalecane jest wykonanie przynajmniej dziesięciu zabiegów.

Leczenie z wykorzystaniem tlenu, jest dziś powszechnie zalecane w przypadku pacjentów, którzy przeszli zakażenie koronawirusem, ponieważ sieje on spustoszenie w układzie oddechowym. Nie mniej jednak nie brakuje pacjentów z zupełnie innymi schorzeniami.