You are currently viewing Problem deficytu wody i uzdatnianie wody

Problem deficytu wody i uzdatnianie wody

Woda jest nam niezbędna do życia. Bez jedzenia możemy żyć dłużej, ale woda jest po prostu niezastąpiona. Można powiedzieć, że jest zaraz na drugim miejscu po powietrzu. Czasem wydaje nam się, że jest jej na świecie po prostu mnóstwo.

Uzdatnianie wody i jego cel

tanie uzdatnianie wody

Mamy dużo większy udział wód niż lądów, więc gdzie ten problem deficytu wody? Nam w Europie, Ameryce czy Azji wydaje się to nie do pomyślenia. Mamy wodę codziennie w kranie, więc po prostu nie zauważmy problemu. Jest on jednak bardzo duży i dość niepokojący. Wielokrotnie słyszymy o braku wody w Afryce. Ten los może wkrótce spotkać i nas. Marnujemy naprawdę bardzo dużo wody. Po to przeprowadzane jest tanie uzdatnianie wody, byśmy mieli zawsze do niej dostęp. My za to wodę nalewamy i nie wypijemy. Potem wylewamy ją do zlewu. Marnujemy wodę w basenie, podczas mycia naczyń czy codziennej kąpieli. Zakładamy wymyślne filtry do wody, a tak naprawdę sami siebie nie potrafimy „filtrować”. Nasze zachowania prowadzą do ogromnego deficytu wody. Co prawda odwrócona osmoza pomaga nam częściowo ją odzyskiwać, ale wszystkiego po prostu się nie da. Dziś tak cierpią ludzie z krajów trzeciego świata. Za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat możemy to być my. Na nic nam już wtedy będzie filtrowanie wody. Nie będzie już czego filtrować. Dziś przeprowadzamy wiele skomplikowanych zabiegów jak np. odżelazianie wody. Nie dbamy jednak o dobra naturalne, które dał nam świat. Matka natura jest przez nas coraz bardziej zaniedbywana. Myślimy, że wszystko mamy już na zawsze, a tak naprawdę wcale tak nie jest.

Wszystko ucieka nam pomiędzy palcami. Powinniśmy zacząć bardziej szanować to co mamy. To nie tylko życie i prawo do rozrywek, ale także odpowiedzialność za to co nas otacza. Ziemia daje nam pożywienie i materiały, my tylko musimy umiejętnie je wykorzystywać.