You are currently viewing Prawo jazdy kategorii B

Prawo jazdy kategorii B

 

Coraz więcej osób robi prawko i szczególnie widać to po dużych miastach. Młodzi ludzie chcą jak najszybciej zasiąść za kierownicą własnego samochodu dlatego też kurs jazdy zaczynają już w liceum, albo na studiach. Najczęściej ludzie zdają na osobową kategorię B.

Zrobienie prawa jazdy w Krakowie wymaga czasu

prawo jazdy B w KrakowieNiektórzy ludzie mają predyspozycje do prowadzenia samochodu i nauka nie sprawia im żadnych kłopotów. Kurs robią w błyskawicznym tempie a egzamin w części teoretycznej i praktycznej zazwyczaj zdają za pierwszym razem. Egzamin jest dość stresującym wydarzeniem i część kursantów nie potrafi sobie z nim poradzić robiąc sporo błędów, które ich dyskwalifikują już na placu manewrowym. Prawo jazdy B w Krakowie obejmuje trzydzieści godzin jazdy i dziesięć godzin wykładów teoretycznych. Na wykładach poznajemy przepisy drogowe, znaki, przechodzimy kurs pierwszej pomocy, oraz poznajemy samochód od technicznej strony. Z taką wiedzą możemy przystąpić do części praktycznej kursu, czyli na nauki jazdy samochodem. Zaczynamy od podstawowych czynności jakimi jest obycie z kierownicą, wycieraczkami, kierunkowskazami, skrzynią biegów i lusterkami. Jak opanujemy ruszania, hamowanie i skręcanie, to wyjedziemy z instruktorem na krakowskie ulice. Pierwsze chwilę na ruchliwych ulicach i skrzyżowaniach są ciężkie, bo poza opanowaniem samochodu musimy kontrolować to co dzieje się wokół nas. Kolejnym punktem nauki jest umiejętność parkowania tyłem, przodem i na tak zwaną kopertę, która sprawia duże problemy kursantom.

Kategoria B prawa jazdy uprawnia nas do prowadzenia samochodu osobowego do wagi dwóch ton. Prawo jazdy jest coraz częściej wymagane przez pracodawców, którzy zlecają czasem pracownikom zadania do wykonania w terenie. Aktywne prawo jazdy, zwiększa szansę na znalezienie pracy.