You are currently viewing Polecana maska FFP3

Polecana maska FFP3

Jeszcze kilka lat temu, maski ochronne noszone były tylko w szpitalach na oddziałach zakaźnych. Dziś stało się to standardem wielu milionów ludzi ze względu na pandemię. Każdy może nosić taką maskę, jaką uważa za stosowną.

Jaka maska jest najlepsza?

zalecane maski z filtrem ffp3Choć noszenie maseczki nie należy do przyjemnych rzeczy, to jednak jest ona dziś koniecznością. Choć nie trzeba ich zakładać wychodząc z domu, to należy mieć na twarzy w miejscach publicznych takich jak: komunikacja miejska, sklepy, zakłady pracy, szpitale czy placówki edukacyjne. Zamknięta przestrzeń niesie ze sobą duże ryzyko zakażenia się wirusem, dlatego też należy osłaniać nos i usta, bo to najprostsza droga do zakażenia. Choć można nosić dowolny rodzaj maski, to jednak nie wszystkie są jednakowo skuteczne. Na pewno są zalecane maski z filtrem FFP3, ponieważ zapewnia ponad dziewięćdziesięciodziewięcioprocentową skuteczność w ochronie przed wszelkimi wirusami i bakteriami. Tego typu maski noszą lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni, bo są najlepsze na rynku. Są wykonane z miękkiej filtrującej tkaniny, składającej się z kilku warstw. Pomiędzy nimi jest filtr, który wyłapuje wszelkie pyły, bakterie, wirusy czy alergeny. Maski z filtrem FFP3 są bardzo lekkie i miękkie w dotyku oraz posiadają specjalną uszczelkę nosową, dzięki czemu można ją jeszcze lepiej dopasować do kształtu twarzy. Producent gwarantuje najwyższą skuteczność przez około osiem godzin ciągłego noszenia, a jeżeli po zdjęciu zostanie właściwie zdezynfekowana, to można ją ponownie użyć.

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów masek, które są wykonane z przeróżnych materiałów. Może to być maska bawełniana, z flizeliny warstwowej czy też ze specjalnym filtrem. Jednak tylko te ostatnie dają nam wysoką ochronę przed zakażeniem.