You are currently viewing Pokazy nowoczesnych dronów

Pokazy nowoczesnych dronów

Pokazy i zawody dronów nie są obecnie nowością, więc organizatorzy często prześcigają się w pomysłach na ich urozmaicenie. Największą popularnością cieszą się oczywiście zawody i wyścigi bezzałogowych maszyn latających, choć loty demonstracyjne i pokazy nowych modeli dronów nadal przyciągają bardzo dużą widownię.

Profesjonalny pokaz bezzałogowych maszyn latających

dron pokazyNajwiększa i najbardziej prestiżowa impreza ściąga operatorów i drużyny z całego kraju, gdyż oprócz zawodów odbywają się tam również demonstracyjne loty oraz pokazy technologiczne, szczególnie atrakcyjne dla zawodowych operatorów dronów. Co jakiś czas na takich pokazach przedstawiany jest najbardziej zaawansowany technologicznie dron Pokazy mogą być zwykłą demonstracją lotu, aczkolwiek znacznie częściej obejmują one wszystkie aspekty maszyny. Przedstawiane jest więc wyposażenie drona, jego funkcje i możliwości, oraz budowa wewnętrzna. Cały pokaz jest bardzo rozbudowany, i zwykle bierze w nim udział wielu profesjonalnych operatorów. Na owej imprezie odbywają się również pokazy które wielu uczestników porównuje do pokazów lotnicznych. Uczestniczą w nich bowiem najbardziej niestandardowe maszyny należące zarówno do drużyn jak i do operatorów biorących udział w zawodach sportowych maszyn. Drony które pokazywane są na takim evencie należą do najbardziej spersonalizowanych, niecodziennych maszyn w użyciu, więc gromadzą liczną widownię, zainteresowaną zarówno pokazem lotu, jak i samymi maszynami oraz ich budową.

Warsztaty dla początkujących operatorów, jakie odbywają się po głównej części imprezy są natomiast dobrym miejscem do zapoznania się z podstawami sterowania dronem, oraz do wymiany wiedzy z doświadczonymi operatorami. Są przeznaczone dla najmłodszych miłośników dronów choć można tam spotkać również zaprawionych weteranów.