You are currently viewing Pielęgnacja ogrodów kierunkiem na przyszłość?

Pielęgnacja ogrodów kierunkiem na przyszłość?

Jestem Patrycja. Mam dwadzieścia lat. Skończyłam liceum i zastanawiam się na jaki kierunek iść żeby w przyszłości mieć dobra pracę. Mieszkam w miejscowości Bydgoszcz. W naszym mieście jest kilka ciekawych wydziałów.

Pielęgnacja ogrodów to ciekawe wyjście i kierunek

pielęgnacja ogrodówMuszę się jednak poradzić kogoś kto wie jakie kierunek byłby odpowiedni biorąc pod uwagę moja przyszłość. Postanowiła porozmawiać z moja ciocią. Ciocia zawsze mi dobrze doradzała. Wiele czasu spędzałyśmy razem. Często pomagałam jej w trakcie jej pracy. Ciocia prowadzi firmę. Firma sprzątająca jest bardzo znana w naszym mieście. Jak były wakacje zatrudniała mnie za kilka godzin i dzięki temu mogłam sobie zarobić na swoje potrzeby. Jej mąż prowadzi wycinkę drzew. Jest leśnikiem. Wycinka drzew jest bardzo ważną czynnością. Ta praca jest dobrze wynagradzana. Wujek bardzo dużo zarabia. Jest to ciężka praca ale wujek jest z niej zadowolony. Myślałam o pielęgnacji ogrodów. Ale nie wiem co moja ciocia o tym sadzi. Profesjonalna pielęgnacja ogrodów w Bydgoszczy w tych czasach jest cenioną usługa i wiele osób, które mają domki zlecają specjalistom dbanie o ogród. Ja od małego lubiłam dłubać w ziemi. Mamy działkę poza miastem i tam często spędzaliśmy całe weekendy. Uwielbiałam to jak byłam młodsza i lubię to do tej pory. Projektant ogrodów musi mieć tez spora wiedzę o roślinach, ziemiach a także nawozach i wszystkich środkach, które trzeba używać żeby rośliny dobrze rosły. Ciocia powiedziała, ze to jest dobry pomysł. Mogłabym na początku zatrudnić się w jakimś biurze projektowym a później jak nabiorę doświadczenia to mogłabym otworzyć swój interes. Ciocia zaproponowała mi pomoc jeżeli chodzi o wszelkie formalności.

Sama wie jakie to ważne żeby mieć wsparcie na początku prowadzenia działalności. Ucieszyłam się, że ciocia zaakceptowała mój pomysł.