You are currently viewing Ogrodzenie z siatki

Ogrodzenie z siatki

Budowa ogrodzenia nie jest tak prosta rzeczą, jak mogłoby się z pozoru wydawać. Nawet jeśli zdecydowaliśmy się na konkretny materiał i oczyma wyobraźni widzimy już nasz płot, często dręczą nas różne pytania. Jak ogrodzić działkę siatką? Jaką siatkę wybrać? Czy w ogóle warto decydować się na taki płot? Na te i inne rozterki postaram się odpowiedzieć.

Czy siatka nadaje się na ogrodzenie?

siatka nierdzewnaWiele zależy od tego, jak duża jest działka, którą zamierzamy ogrodzić. Im większy obszar, tym koszty będą wyższe. Materiał nie może być więc zbyt drogi, jeśli nie mamy zasobnego portfela. Kolejnymi decydującymi czynnikami są położenie działki i jej przeznaczenie oraz zagospodarowanie. Płot powinien bowiem komponować się z obiektami, które otacza. Jeżeli mamy do ogrodzenia duży obszar i nie chcemy stosować zbyt wyszukanych rozwiązań, siatka będzie dobrym rozwiązaniem. Jest praktyczna, łatwa w montażu i bardzo popularna. Najlepiej sprawdza się siatka nierdzewna. Wygląda bardzo estetycznie, przy tym jest trwała wytrzymała i odporna na korozję. Montaż ogrodzenia z siatki jest na tyle prosty, że poradzi sobie z nim każdy, kto potrafi posługiwać się podstawowymi narzędziami i nie boi się prac gospodarskich. Po pierwsze, należy przygotować teren. Trzeba wyznaczyć linię ogrodzenia i usunąć z niej wszelkie przeszkody. Następnie wyznacza się miejsca na słupki w równych od siebie odległościach i kopie się w tych miejscach dołki. Po osadzeniu w nich słupków i zakopaniu, przymocowuje się do nich siatkę wraz z drutem naciągowym. W ten sposób mamy gotowe ogrodzenie.

Płot z siatki nierdzewnej nie zmieni swojego wyglądu pod wpływem złej pogody i nie wymaga szczególnej dbałości ani konserwacji. Sprawdzi się zarówno wokół ogródka, jak i działki budowlanej.