You are currently viewing Ocieplenia stropodachów i stropu

Ocieplenia stropodachów i stropu

Podczas budowania domu, który nie jest parterowy, a zawiera również kondygnacje, nie obejdzie się bez wykonania odpowiedniego stropu. Poza tym, jak każdy budynek, musi taki obiekt posiadać dach. To jaki strop czy dach będzie wykonany zależy od kwestii projektanta.

Ocieplenia stropodachów i jego izolacja

ocieplenia stropodachówStropy najczęściej są wykonywane z elementów prefabrykowanych lub specjalnych pustaków i belek. Podobnie kwestia wygląda ze stropodachem, czyli dachem, który swoją konstrukcją przypomina strop. Jednak taki stropodach, ze względu na to, że styka się ze środowiskiem zewnętrznym musi zostać odpowiednio ocieplony, oraz powinien posiadać izolację przeciwwodną oraz parochronną. Ocieplenia stropodachów jak i cała izolacja wygląda inaczej aniżeli izolacja stropu. Strop, przede wszystkim izoluje się po to, aby wytłumić dźwięki dochodzące z wyższej kondygnacji. Izolacja termiczna odgrywa tutaj mniejszą rolę. Docieplenia stropodachów, które wykonuje się na śląsku, ale i również w całej Polsce są wykonane z wełny mineralnej lub wełny skalnej. Jednak również czasem korzysta się z innego materiału. W Tychach ocieplenia stropodachów również wykonywane są ze specjalnej pianki poliuretanowej. To innowacyjne rozwiązanie, które w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. Jeśli chodzi o izolację stropu, to tu najczęściej wykorzystuje się styropian. Bardzo często jest to styropian EPS. Ten rodzaj styropianu, nie tylko zapewnia odpowiednią izolację cieplną i akustyczną, ale także chroni właśnie tą warstwę izolacji przed wilgocią. Szczególnie przed wilgocią, która znajduje się w powietrzy wewnątrz obiektu.

Izolacje termiczne, akustyczne jak i te chroniące przed wilgocią w domu są bardzo ważne. Projektując dom, a potem go budując nie można zapominać właśnie o tych warstwach w elementach konstrukcyjnych budynku.

Więcej o tym na stronie http://stropodachy.com.pl