You are currently viewing Nowoczesny moduł Selfa

Nowoczesny moduł Selfa

Możliwości fotowoltaiki są naprawdę ogromne, dlatego też poza prywatnymi osobami, licznie korzystają z nich przedsiębiorcy. Na pewno odnawialne źródła odnawialnej energii są lepsze niż prąd z elektrowni, która niszczy środowisko swoją działalnością

Czym są moduły solarne?

moduł selfaCzysta energia jest dziś szalenie ważna dla naszej Planety, ale także dla nas. Już od lat są budowane elektrownie wiatrowe, wodne czy słoneczne, ponieważ są w stanie wygenerować naprawdę dużo energii elektrycznej. Z nich wszystkim najbardziej uniwersalna jest fotowoltaika, ponieważ każdy może z niej korzystać. Instalacje solarne montuje się na dachach domów lub na trawnikach przed domem i wcale nie jest to skomplikowana konstrukcja. Głównymi ich elementami są panele słoneczne oraz inwerter, który odpowiada za zamianę prądu stałego na zmienny. Moduł Selfa jest jednym z lepszych na rynku, dlatego też bardzo często jest wybierany przez klientów indywidualnych. Moduły są zbudowane na podstawie technologii krzemowej i posiadają specjalne ogniwa ułożone pionowo lub poziomo. Od strony frontowej, moduły są zabezpieczone szkłem hartowanych, które jest odporne na zarysowania, pęknięcia i także chroni przez zabrudzeniami. Decydując się na instalację fotowoltaiczną, trzeba właściwie dobrać jej moc ilość paneli solarnych, aby była ona w stanie zaspokoić potrzeby danego gospodarstwa domowego lub przedsiębiorstwa. Przeważnie na domach jednorodzinnych widzi się po sześć – dziesięć modułów, które generują prąd każdego dnia.

Korzystanie z fotowoltaiki niesie ze sobą szereg korzyści, dlatego też tak wiele osób chce mieć na dachu domu panele solarne. Ich montaż zajmuje zaledwie jeden dzień, a ich żywotność liczona jest w dziesiątkach lat, zatem warto się na nią zdecydować, tym bardziej, że znacząco obniża rachunki za prąd.