You are currently viewing Niezawodne dozowniki leków dla drobiu

Niezawodne dozowniki leków dla drobiu

Hodowla zwierząt na wsi nie jest niczym niespotykanym. Rolnicy i hodowcy wiedzą, jak ciężkim i odpowiedzialnym zadaniem jest opieka nad trzodą i drobiem. Należy pamiętać o regularnym karmieniu, wyrzucaniu nieczystości i wielu innych pomniejszych aspektach. Sprawa robi się tym poważniejsza, kiedy naszą hodowlę zaczyna toczyć niezidentyfikowana choroba.

W chorobie pomoże dozownik

dozowniki leków dla drobiuJeśli istnieje podejrzenie choroby u zwierzaków, niezwłocznie należy skonsultować się z weterynarzem. Nie można ryzykować zdrowiem całej hodowli. Jeśli weterynarz potwierdzi podejrzenia i przepisze leki, nadchodzi kolejny krok leczenia zwierząt, jakim jest podawanie leków. Drobne ptactwo często nie chce jednak współpracować. W takich sytuacjach sprawdzą się dozowniki leków dla drobiu. Dzięki nim hodowca jest w stanie odmierzyć odpowiednią dawkę i bezinwazyjnie podać ją zwierzęciu. Dozowniki często występują w formie pomp do leków i witamin. Dawkę reguluje się przy pomocy pierścienia nastawczego. Dozownik odmierza odpowiednie stężenie i miesza preparat leczniczy z wodą, którą następnie wypijają kurczaki i inne odmiany drobiu. Automatyczne dozowniki cieszą się dużym powodzeniem na dużych fermach drobiu, gdzie w celu zapobiegnięcia rozprzestrzenianiu się choroby leczeniu poddaje się setki zwierząt naraz. Rolnicy z mniejszymi hodowlami zadowolą się prostym ręcznym dozownikiem.

Zwierzęta niestety nie są odporne na choroby. Nie są w stanie sami siebie wyleczyć, tak jak ludzie potrafią sobie poradzić z przeziębieniem czy katarem i potrzebują pomocy hodowcy. Im prędzej tę pomoc otrzymają, tym lepiej. Produkty odzwierzęce trafiają w końcu do sklepów i muszą być najwyższej jakości, bezpieczne i zdrowe. Nie można ryzykować zagrożenia, które może się skończyć przeniesieniem choroby na ludzi.