You are currently viewing Miejsca, w których zastosujemy profile LED

Miejsca, w których zastosujemy profile LED

Technologia LED jest ostatnio bardzo popularną i chętnie stosowaną techniką oświetleń wnętrz. Nie bez przyczyny, ponieważ nowoczesne profile aluminiowe, w których możemy montować listy lub taśmy LED są bardzo wdzięcznymi obiektami w pracy nad tworzeniem nowoczesnego systemu oświetlenia naszego domu. Dzięki swojej zróżnicowanej budowie oraz wielu różnym wersjom, możemy w łatwy sposób dobrać właściwy profil do naszego domu lub firmy.

Profile LED oraz ich systemy i przeznaczenie

profile led producentMnogość rodzajów profili, oraz ich przeznaczenia, niewątpliwie sprawia, iż wybór dobrego modelu dla montażu w domu lub firmie jest bardzo łatwy. Jeżeli chcemy wybrać odpowiednie profile LED producent oferuje nam na wstępie modele do montażu na powierzchni. Dzięki nim w szybki i mało skomplikowany sposób zamocujemy profil aluminiowy na powierzchniach płaskich. Mogą być to jednakowo ściany, sufity czy blaty kuchenne. Bardzo popularnym i niezwykle estetycznym rozwiązaniem jest nabycie profili, które przeznaczone są do wkomponowania w określony element zabudowy w firmie lub domu. Dzięki specjalnej konstrukcji oraz odpowiedniemu przekrojowi można w bardzo szybki sposób stworzyć zabudowę, która będzie licowała z płaszczyzną profilu. Przykładem mogą być wpuszczane profile w kuchni czy też między ścianę, czy meble w biurach. Za pomocą profili bardzo łatwo podświetlimy także wszelkiego rodzaju nisze w pomieszczeniach.

Podczas prac z sufitami podwieszanymi oraz konstrukcjami kartonowo-gipsowymi, możemy zastosować profile architektoniczne, które są przeznaczone do tworzenia efektownych linii światła. Tego typu elementy charakteryzują się dużą wydajnością świetlną i mogą zostać wybrane jako główne źródło oświetlenia biura lub sali, w której odbywają się konferencje.