You are currently viewing Makiety na zamówienie

Makiety na zamówienie

Każdy z nas ma możliwość skorzystania z makiety architektonicznej. Jednak osobom prywatnym jest to mniej potrzebne, aniżeli przedsiębiorstwom budowlanym, inwestorom, architektom, czy deweloperom. Przedsiębiorstwa zajmujące się ich projektowaniem oferują zarówno stworzenie, naprawę lub odnowienie już istniejących makiet.

Szczegółowe wykonanie makiety

profesjonalne makietyMożna wyróżnić kilka rodzajów modeli od roboczych, poprzez urbanistyczne do czysto komercyjnych. Każda z osób zamawia zupełnie inną, w zależności od swoich potrzeb. Przy zaplanowaniu przestrzeni należy uwzględnić min. skalę, w jakiej zostaną wykonane profesjonalne makiety. Przedsiębiorstwo projektowe na pewno pomoże w jej wyborze. Kolejnym elementem jest wybór materiału z jakiego mają powstać, choć zazwyczaj używa się szeroko pojętych tworzyw sztucznych, ponieważ są najprostsze w obróbce. Dzięki temu wykonanie modelu jest o wiele szybsze. Profesjonalne makiety mogą zostać wykonane w oparciu o fotografie, rysunki projektowe lub odręczne. Należy określić, czy mają być stacjonarne, czy przeznaczone do transportu. Jeśli chodzi o cenę, to firmy podchodzą do każdego z klientów w sposób indywidualny. Jest ona uzależniona od wielkości, skali oraz materiałów, z jakiej zostanie wykonana. Profesjonalne makiety powinny odznaczać się najwyższą jakością i zadbaniem o każdy najdrobniejszy szczegół. Każda niedoróbka zwraca na siebie uwagę. W związku z tym przed wyborem firmy, należy ją sprawdzić. Przede wszystkim jakimi projektami zajmowała się do tej pory.

Wykonanie każdej makiety wymaga poświęcenia czasu. Przedsiębiorstwa projektowe składają się z szeregu profesjonalistów, a jednego modelu nie wykonuje jedna osoba. Zazwyczaj prace są podzielone, każdy z pracowników zajmuje się określonymi elementami. Dzięki temu makieta zostaje wykonana bardzo sprawnie.