You are currently viewing Luksus i szyk stylu glamour

Luksus i szyk stylu glamour

Jeśli zawsze byliśmy zaintrygowani wystrojem rodem z hollywoodzkich filmów to na pewno ucieszymy się, iż nie ta trudno przystosować swój dom do stylu glamour. Wystarczy zapoznać się z najbardziej kluczowymi aspektami tego typu wystroju i uważać, aby nie przesadzić, gdyż możemy osiągnąć przez przypadek efekt niechcianego kiczu.

Błysk, połysk i ekstrawagancja glamour

krzesła w stylu glamourKażdy z nas ma całkowicie inny gust. Jedni z nas wybiorą wystrój domu przytulnego, kojarzącego się z domkiem wczasowym w okresie zimowym, a inni poszukają czego bardziej dostojnego. Taką opcją może być glamour, czyli styl którego zasady opierają się przede wszystkim na brokacie, szykowności i luksusie. Dlatego krzesła w stylu glamour bardzo często są pikowane i obite welurem. Mogą tworzyć komplet z kanapą i pufami, aby wszystko tworzyło harmonijną całość. Przede wszystkim glam to wybory dotyczącej dużej ilości luster, blaty na wysoki połysk, marmurowe wykończenia, a także dużo zdobników. Oczywiście, w łatwy sposób z glamour można stworzyć niechciany kicz, w związku z czym należy wystrzegać się dużej liczby dodatków, gdy nasze meble same w sobie są pięknie wykończone. Jedną z głównych cech popularnych w tym stylu jest dobór tapet na ściany, które mienią się. Z kolei drugim ważnym podpunktem jest czarno-biała szachownica na podłodze. Mogą to być również romby. Warto zainteresować się tym stylem, gdyż jest bardzo ciekawą opcją.

Jednym z ciekawszych i luksusowych stylów urządzania wnętrz jest styl glamour. Wydawałoby się, iż w ten sposób urządzają mieszkania jedynie gwiazdy i ludzie mający większe majątki, jednak można to zrobić za mniejsze pieniądze. To jedna z bardziej intrygujących opcji, gdyż w domu robi się jaśniej, a także wygląda wszystko bardzo pięknie i elegancko.