You are currently viewing Łazienka przystosowana do potrzeb dzieci

Łazienka przystosowana do potrzeb dzieci

 

Zaprojektowanie funkcjonalnej łazienki nie jest sprawą prostą. Zadanie to jest tym trudniejsze, kiedy pomieszczenie to ma służyć również dzieciom. Obecnie w sklepach można znaleźć wiele gadżetów, które sprawią, że łazienka stanie się bardziej przystępna dla najmłodszych domowników.

Łazienka dostosowana do potrzeb dziecka

kreatywny projektant wnętrz w BydgoszczyJedną z największych przeszkód, które napotykają w łazienkach najmłodsi jest fakt, że znajdujące się tan sprzęty nie są dostosowane do wzrostu dzieci. Kreatywny projektant wnętrz w Bydgoszczy doradzi nam zastosowanie specjalnych antypoślizgowych krzesełek, których mali domownicy mogą używać podczas korzystania z umywalki. Bardzo prostym, a jednocześnie funkcjonalnym gadżetem są samoprzylepne wieszaki z bajkowymi motywami. Można przykleić je na dowolnej, dostosowanej do wzrostu dziecka wysokości. Takie wieszaki świetnie sprawdzą się do powieszenia dziecięcych ręczników. Jeżeli jesteśmy posiadaczami dużej łazienki, możemy pomyśleć o wstawieniu do niej małych szafek na kółkach, w których dzieci będą trzymały zabawki do kąpieli, szczoteczki i pastę do zębów, kosmetyki i inne przydatne akcesoria. Zamiast tradycyjnego mydła warto jest wybrać mydło w płynie, które umieszcza się w pojemniku montowanym do ściany. Wielu rodziców bardzo ceni sobie maty antypoślizgowe, które kładzie się w wannie lub pod prysznicem. Minimalizują one ryzyko upadku podczas kąpieli. Dzieciom, które lubią czytać w wannie można kupić specjalną podkładkę na książkę, którą mocuje się w wannie.

Sposobów na ułatwienie najmłodszym korzystania z łazienki jest wiele. Są one bardzo praktyczne, a niekiedy również efektowne i dostępne w przystępnych cenach. Dobrze dobrane akcesoria mogą przekonać niejedno dziecko do kąpieli czy regularnego mycia rąk.