You are currently viewing Ładne karnisze z metalu

Ładne karnisze z metalu

Praktycznie większości polskich domów w oknach zawieszone są firany lub zasłony. Oczywiście takie osoby okienne możemy zawieszać zarówno na szynach jak i na karnisze. Jedne i drugie są bardzo popularne oraz najczęściej kupowane do firan i zasłon. Możemy je kupić w salonach z oknami, a przede wszystkim w marketach budowlanych z takimi artykułami.

Jakie karnisze do domu wybrać?

karnisze GdańskJeśli chcemy w naszych oknach mieć zawieszone zarówno firany jaki zasłony to najlepiej jeśli kupimy karnisz podwójny. Oczywiście koszt za taki karnisz jest praktycznie dwa razy większy niż za Karnisz pojedynczy. Jednak jeśli zasłony stanowią ochronę przed światłem i zasłaniamy je wieczorem to musi to być Karnisz podwójny ponieważ pojedynczy nie zda w ogóle egzaminu. Jeśli chcemy zakupić karnisze Gdańsk ma kilka sklepów z takimi rzeczami. Tam po podaniu wymiarów naszego okna eksperci pomogą wybrać najlepsze Karnisz. Część z nich jest do regulacji. Większość z karnisze jest plastikowych lub metalowych. Oczywiście za karnisze metalowe zapłacimy więcej lecz są one mocniejsze jeśli chodzi o konstrukcję. Takie karnisze wcale nie muszą być brzydkie ponieważ na ich końcach zazwyczaj mamy jakiś element ozdobny. Mogą to być nawet kulę, które przypominają kulę dyskotekowe. Oczywiście najczęściej wybieranym karnisze wśród wszystkich klientów są karnisze w kolorze złotym oraz srebra. Mimo tego często także zamawiamy karnisze czarne. Właśnie klasyczny czarny kolor pasuje do bardzo nowoczesnych wnętrz.

Najczęściej piękne firany lub zasłony widzimy zawieszone na metalowych karniszach. Koszt za taki karnisz zrobiony z metalu wynosi około 200-500 złotych. Oczywiście zależy od wielkości takiego karnisza i jego zdobień. Najdroższe są karnisze podwójne lecz są niezastąpione w momencie kiedy mamy do zawieszenia firany i zasłony jednocześnie.