You are currently viewing Korzystne ubezpiecznie grupowe w Gdańsku

Korzystne ubezpiecznie grupowe w Gdańsku

W dzisiejszych czasach zdarza nam się zmieniać co jakiś czas miejsce zatrudnienia. Nowy szef nie tylko będzie chciał nam pokazać nasze stanowisko pracy, ale także zaproponuje przystąpienie do grupowego ubezpieczenia. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy jest to potrzebne i co tak naprawdę można będzie zyskać. Część osób ma wykupione indywidualne polisy. Czy pomiędzy takimi ubezpieczeniami są jakieś różnice i czy można mieć ich wiele?

Co trzeba wiedzieć o ubezpieczeniach grupowych?

ubezpieczenie grupowe gdańskNikt nie wie tego, co przyniesie mu kolejny dzień. Wypadki zdarzają się nawet w pracy, więc warto mieć jakieś dodatkowe zabezpieczenie finansowe. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest ubezpieczenie grupowe Gdańsk jest miastem, w którym bardzo wiele firm oferuje je swoim pracownikom. Warunki ubezpieczenia są z góry ustalone, tak samo jak wysokość składki. Nie ma znaczenia nasz wiek, czy staż pracy w danej firmie. Podstawą przystąpienia do ubezpieczenia grupowego jest umowa o pracę lub umowa zlecenie. Składka odprowadzana może być w całości przez pracodawcę lub przez pracownika. Potrącana jest automatycznie z pensji, więc nie trzeba pamiętać o jej płaceniu. Polisa składa się z dwóch elementów. Jednym jest umowa podstawowa, drugim pakiety dodatkowe. Ochrona obejmuje nie tylko śmierć pracownika niezależnie od jej przyczyny, trwałe inwalidztwo lub niezdolność do pracy. Wśród pakietów dodatkowych wyróżnia się pakiet zdrowotny, wypadkowy, szpitalny i rodzinny. Można zdecydować, czy chce się skorzystać z któregoś z nich.

Z pewnością warto posiadać dodatkowe zabezpieczenie w postaci polisy. Nie zawsze chcemy wykupić indywidualny pakiet, ale warto rozważyć dołączenie do ubezpieczenia grupowego w firmie, w której pracujemy. Składki zazwyczaj się dużo niższe, a zakres ubezpieczenia jest dosyć szeroki. Dodatkowe pieniądze zawsze się przydadzą, gdy wydarzy się nagła sytuacja i zabezpieczona będzie również nasza rodzina.