You are currently viewing Komputer do streamowania

Komputer do streamowania

 

Postęp technologiczny i powszechny dostęp do internetu, spowodował, że bardzo wielu ludzi spędza długie godziny na korzystania z internetu. Jedni robią to dla rozrywki, a inni pracują w ten sposób. Jednak każdy do tego celu potrzebuje mieć dobry komputer.

Jak przeprowadzić transmisję na Twitchu?

komputer do transmisji na twitchRynek gier komputerowych jest wart wiele miliardów złotych, ponieważ miliony młodych ludzi gra każdego dnia online. Niektórzy robią to dla rozrywki, a inni natomiast dla pieniędzy i pasji. Można grać i dzielić się z innymi graczami relacją z danej rozgrywki, ale można też grać z innymi osoba w wirtualnej rzeczywistości. Potrzebny jest jedynie komputer do transmisji na Twitch, który może kosztować od dwóch do nawet ponad dziesięciu tysięcy złotych.Gry wymagają odpowiednich parametrów komputera, ponieważ w trakcie rozgrywki zapisywane są dane oraz przekazywany jest obraz, który musi być wyświetlany w dobrej jakości. Sama transmisja na platformie Twitch wymaga posiadania dobrej jakości kamery internetowej, więc jest to dodatkowy koszt, ponieważ te, które są zamontowane już fabrycznie nad monitorem, nie mają zbyt dobrej jakości. Zdecydowanie lepszy do streamowania jest stacjonarny komputer, który będzie miał większą moc i pamięć. Ponadto jest wygodniejszy w użytkowaniu, gdy grając zawsze siedzimy przy biurku i mamy podłączone do komputera przeróżne akcesoria takie jak klawiatura, myszka czy słuchawki. Z pewnością najtaniej kupimy komputer w sklepach internetowych z profesjonalnymi modelami.

Komputer dla gracza jest najczęściej lepszy jakościowo od zwykłego, którego możemy wykorzystywać w domu czy w biurze. Ma lepszy procesor, dużą pamięć RAM i przynajmniej dwa dyski twarde. Ponadto ma także nowoczesny wygląd i dobry system chłodzenia.