You are currently viewing Kiedy kupić klatkę kennelową?

Kiedy kupić klatkę kennelową?

Ostatnio dużo słyszy się o klatkach kennelowych do których przekonuje się coraz więcej właścicieli psów i choć na pierwszy rzut oka może nam się wydawać, że trzymanie psa w zamkniętej klatce jest czymś nieludzkim i po prostu złym, to zanim wyrobimy sobie zdanie na temat tych klatek warto zapoznać się z ich zaletami oraz faktycznym przeznaczeniem

Do czego służy klatka kennelowa?

klatki kennelowePrzede wszystkim już na samym wstępie należy zaznaczyć, że klatki te w żadnym wypadku nie służą do zamykania w nich psów wbrew woli zwierzaków! Wręcz przeciwnie ponieważ odpowiednio zastosowana klatka kennelowa może stanowić ogromne ułatwienie zarówno w życiu naszego pupila, jak i w naszej codzienności. Do czego zatem służy? Większość psów ma tendencję do spania w ciasnych i zabudowanych miejscach, jak miejsca po łóżkiem, pod biurkiem, czy stołem. Także w tracie burzy lub hałaśliwych sytuacji psy chowają się właśnie tam szukając ustronnej skrytki. Klatki kennelowe stanowią właśnie taką skrytkę dla psa w której czuje się on bezpiecznie i może odciąż się od intensywnych i stresujących bodźców zewnętrznych. Klatka zatem to nic innego, jak obudowane legowisko pozwalające psu poczuć się w pełni swobodnie. Taka klatka posiada oczywiście możliwość jej zamknięcia. Warto nauczyć psa przebywania w zamkniętej klatce na wypadek różnych sytuacji tak codziennych, jak i tych mniej spotykanych.

Nauczenie psa przebywania w zamkniętej klatce kennelowej niesie ze sobą wiele korzyści. Na przykład podczas wizyty osób bojących się psów, albo podczas remontu. Klatka kennelowa może także wówczas służyć nam jako transporter psa. Zamykanie psa w klatce może też nam znacząco ułatwić codzienne sprzątanie domu w sytuacji, gdy nasz psiak traktuje mopa bądź odkurzacz, jako wroga naczelnego numer jeden, którego należy czym prędzej unicestwić.