You are currently viewing Jakiego kamerzystę wybrać na ślub i wesele?

Jakiego kamerzystę wybrać na ślub i wesele?

Zawsze zanim jeszcze zdecydujemy się na odpowiedniego kamerzystę powinniśmy z nim porozmawiać osobiście i przedstawić mu swoją koncepcję, jaką chcemy pamiątkę otrzymać z naszego ślubu i wesela. Wtedy będziemy w stanie stwierdzić czy dany kamerzysta jest w odpowiednią osobą, której potrzebujemy. Jeżeli wymagamy od kamerzysty bardzo wielu ujęć, to powinniśmy ich wynająć przynajmniej dwóch albo nawet trzech, żeby mieć więcej materiału nagranego.

Ile kosztuje wynajęcie kamerzysty?

kamerzystaWielu osobom wydaje się, że wynajęcie kamerzysty to zapłata tylko za jego czas pracy, który wykonuje podczas ślubu i wesela. Jednak jak się okazuje kamerzysta również potrzebuje wielu dni na montaż filmu. Płacimy mu przede wszystkim za jakość i ilość sprzętu, ale także za oświetlenie oraz montaż samego filmu. Oczywiście może on współpracować z innym montażystom, aby zajmować się tylko filmowaniem, a montaż samego filmu oddawać już w drugiej ręce, ale o tym powinniśmy już być poinformowani. Jakość sprzętu również powinna być na wysokim poziomie tak, aby była stabilność obrazu, dobra ostrość oraz płynność dźwięku. Niektórzy kamerzyści mający doświadczenie od wielu lat są bardzo kreatywni i pomysłowi więc możemy być pewni, że otrzymamy wiele ciekawych ujęcia z naszego ślubu i wesela. W sytuacji gdy decydujemy się na wynajęcie, tylko jednego kamerzysty to możemy również poprosić kogoś ze znajomych lub z rodziny, aby dodatkowo amatorską kamerą nagrywali, to co się dzieje na sali weselnej, a także wcześniej podczas ślubu.

Na koniec już podpisujemy umowę i warto w niej zawrzeć wszystkie ustalone wcześniej punkty. Musimy również zdecydować się czy nasz materiał, jaki otrzymamy będzie długi czy krótki. Może to być film o długości 60 minut, ale również taki który będzie zawierał nawet 3 lub 4 godziny nagrań i wtedy oczywiście montażu takiego filmu będzie dużo więcej.