You are currently viewing Jak wynająć samochód

Jak wynająć samochód

Często zdarza się sytuacja, w której potrzebujemy własnego transportu na terenie miasta, a poruszanie się taksówkami czy komunikacją miejską nie spełnia naszych oczekiwań. Wtedy wynajem samochodu – na godziny lub kilka dni – jest najlepszym rozwiązaniem.

Wypożyczanie aut w stolicy

wynajem samochodów osobowych warszawaPrzyjeżdżając do Warszawy pociągiem czy też przylatując samolotem musimy zdecydować, jaki sposób poruszania się po mieście najbardziej nam odpowiada. Jeżeli potrzebujemy jedynie transportu z lotniska do hotelu i do miejsca przeznaczenia, na przykład na konferencję, w której bierzemy udział, przejazd taksówką, tramwajem czy metrem będzie najtańszym i najprostszym wyjściem. Jeżeli jednak planujemy dużo poruszać się po mieście lub posiadamy duży bagaż, który musimy posiadać przy sobie można zastanowić się nad wypożyczeniem auta. Jeżeli chodzi o wynajem samochodów osobowych warszawa daje duże możliwości w wyborze pojazdu i czasu, na jaki chcemy go wypożyczyć. Możemy skorzystać z tak zwanego car sharingu, stosunkowo nowej metody na wynajem auta. Polega ona na znalezieniu w dedykowanej aplikacji wolnego samochodu oferowanego przez firmę zarządzającą serwisem, który jest zaparkowany w pobliżu. Po dotarciu do pojazdu wystarczy zeskanować smartfonem kod umieszczony na aucie, aby uzyskać do niego dostęp. Po zajęciu miejsca za kierownicą i uruchomieniu silnika rozpoczyna się naliczanie minutowej i kilometrowej opłaty za korzystanie. Również w przypadku pozostawienia auta na parkingu z zamiarem powrotu do niego naliczana jest niewysoka opłata parkingowa.

Car sharing pojawiający się w największych polskich miastach może zrewolucjonizować oblicze miejskiego transportu. Konkurencyjne w stosunku do korzystania taksówek ceny wynajmu oraz możliwość dojazdu pełnowymiarowym autem w wybrane miejsce mogą być atrakcyjne dla kierowców.