You are currently viewing Jak wygląda zakładanie spółek w Krakowie

Jak wygląda zakładanie spółek w Krakowie

Nazywam się Kazimierz i wraz z kuzynem postanowiliśmy założyć spółkę. Postanowiliśmy, że będzie to spółka cywilna, ponieważ jej założenie jak i prowadzenie nie wymaga dużych nakładów finansowych.

Zakładanie spółek to niełatwy proces

zakładanie spółekNiestety, ale nie mieliśmy zielonego pojęcia na czym polega tu zakładanie spółek, dlatego postanowiliśmy poprosić o pomoc specjalistę. Kuzyn powiedział, że jest u nas biuro w Krakwie, które świadczy porady prawne i możemy się tam wybrać. Tak też zrobiliśmy. Kiedy pojechaliśmy na miejsce przywitał nas młody prawnik, który poinformował nas, że bardzo dobrze trafiliśmy, ponieważ obsługa prawna firm u nich jest na najwyższym poziomie. Uzyskaliśmy wszelkie niezbędne informacje i wiemy jak dokładnie wygląda najlepsze zakładanie spółek w Krakowie i w przypadku naszej jakie dokumenty powinniśmy przygotować oraz kroki podjąć. Zamierzamy zatrudniać pracowników w swojej spółce cywilnej, dlatego też poprosiliśmy o pomoc, jeżeli chodzi o prawo pracy, aby mieć wszystkie niezbędne informacje. Podjęliśmy stałą współpracę t tym biurem i będą dla nas świadczyć porady. Kuzyn jeszcze zapytał tego prawnika na czym polega zakładanie fundacji, ponieważ jego żona od dawna o tym myśli i chce zebrać dla niej informacje. Kiedy wróciliśmy z tego biura byliśmy zwarci i gotowi do działania. Wiedzieliśmy, że wszystko nam się uda i ponadto będziemy współpracować na stałe z prawnikiem, który będzie dla nas świadczył porady prawne i się pojawiać w naszej spółce raz w tygodniu, ponieważ tak ustaliliśmy. Mój kuzyn zadeklarował, że zajmie się rekrutacją pracowników, a ja odpowiadałem za organizację biura i sprowadzenie dla nas niezbędnego sprzętu.

Mieliśmy wszystkie formalności już załatwione, więc sprawy, które zostały do załatwienia były już dość błahe, ponieważ dzialiśmy sprawnie.