You are currently viewing Jak uprawiać truskawki?

Jak uprawiać truskawki?

Każda roślina, która ma być przez nas uprawiana na większą skalę, wymaga bardzo profesjonalnego podejścia i ogromnej dbałości o szczegóły. Dlatego rozpoczynając uprawę truskawek, powinniśmy być przygotowani na konieczność wykonywania tam naprawdę zróżnicowanych działań. Chodzi tutaj również o przygotowanie w kontekście naprawdę dobrze dobranego sprzętu.

Czy opłaca się uprawiać truskawkę?

uprawa truskawekOdpowiedź na opłacalność takich działań zawsze będzie uzależniona od tego, co dokładnie robimy, bo większa staranność będzie w praktyce oznaczała zdecydowanie lepsze plany, na których nam na pewno tak bardzo zależy. Rozpocznijmy od sadzenia, bo jest ono konieczne, chociażby ze względu na to, że truskawki uprawia się w kilkuletnich cyklach i zawsze należy pamiętać o konieczności wprowadzania nowych osobników. Powinny one pochodzić z wiarygodnych źródeł, ponieważ to gwarantuję, że będą dobrze dopasowane do terenu, na którym ma się znaleźć konkretne uprawa. Istotne jest również sadzenie poszczególnych roślin w odpowiednich odstępach. W praktyce uprawa truskawek jest możliwa dosłownie wszędzie pod warunkiem, że dobrze dopasujemy stosowane przez nas nawozy i inne tego typu środki. Wykorzystywanie ich w sezonie to nie koniec podejmowanych przez nas działań z tego zakresu, bo musimy wiedzieć, że truskawka jest na tyle specyficzną rośliną, że może skutecznie magazynować substancje odżywcze również w korzeniach.

Dlatego nawet po skoszeniu roślin przed okresem zimy powinniśmy starać się poddawać im nawozy, bo wtedy rozwój go senny będzie wyglądał zdecydowanie lepiej. Tak uprawianym truskawkom możemy przyglądać się z prawdziwym podziwem. Istnieją bowiem nawet odmiany, które mogą mocno owocować przez dosłownie cały rok aż do pierwszych przymrozków. Ten szczegół także zwiększa opłacalność.