You are currently viewing Jak się kopie bitcoiny

Jak się kopie bitcoiny

  • Post author:
  • Post category:Finanse

Z pewnością wielu z Was słyszało już coś o bitcoinach. Ta kryptowaluta wzbudza zainteresowanie już od jakiegoś czasu. Jej wartość wahała się drastycznie w niedawnym czasie. W ciągu kilku dni mogliśmy zyskać lub stracić fortunę. Warto dowiedzieć się jak można wyprodukować bitcony. Do jej „kopania” służą koparki pracujące w kopalniach.

Jak efektywnie kopać bitcoiny

kopanie bitcoinJeśli nie chcemy odkupywać od kogoś bitcoinów powinniśmy zakupić koparkę. Ceny koparek są zróżnicowane, zazwyczaj zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Możemy kupić nowe lub używane koparki. Żeby wybrać odpowiednią koparkę trzeba najpierw przeliczyć jej opłacalność. Można to zrobić kalkulatorem dostępnym w internecie. Obliczy on nam m. in. Koszt zużytego prądu, prowizję kopalni, prędkość i cenę koparki. Wynik powie nam czy dana koparka osiągnie przewidywany zysk, czy po prostu będą to wyrzucone pieniądze. Pamiętajmy, że wartość bitcoinów jest zmienna. Wszystkie dane są orientacyjne, bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zmian kursu. Kiedy już zdecydujemy się na konkretną koparkę trzeba rozejrzeć się za kopalnią. Kopanie bitcoin jest opłacalne w dłuższym okresie, bo wytworzenie jednego bitcoina może trwać naprawdę bardzo dużo czasu. Trzeba połączyć siły z innymi „górnikami”.  Tam wspólnymi uda nam się trochę wzbogacić. Nie spodziewajcie się jednak szybkiego zysku. Warto wybierać sprawdzone kopalnie, które wygenerują zysk. Ich lista jest stale aktualizowana w internecie.

Pamiętajmy też, aby dobrze wybrać odpowiednią koparkę. Jeśli kupujemy ją z Chin, bo to tam najczęściej są produkowane, warto sprawdzić ile wyniesie nas cło oraz wziąć pod uwagę ewentualne opóźnienia w dostawie. Jeśli dostaniemy naszą koparkę za miesiąc lub dwa wydobycie może już nie być opłacalne.