You are currently viewing Jak pozyskać nowych klientów papierami firmowymi?

Jak pozyskać nowych klientów papierami firmowymi?

Mój mąż prowadził swoją firmę od kilku lat. Jej bolączką był brak reklamy. Klienci pojawiali się, i owszem, ale Ci z polecenia i Ci, którzy już kiedyś skorzystali z usług jego firmy. Reklama, którą wybraliśmy nie była skuteczna. Najpierw gazeta, potem internet i bilbordy. Oprócz usług budowlanych zajmował się sprzedażą. Handel jednak kulał, bo brak było ruchu.

Czy papiery firmowe mogą być reklamą?

papiery firmowePewnego razu, gdy poszłam do lekarza dostałam receptę na lek i dodatkowo karteczkę z wytycznymi jak go stosować. Stałam w kolejce dość długo i wpatrując się w kartkę i w logo, które się na nim znajdowało, pomyślałam, że fajnie by było tam zamieścić Krzyśka dane. Tyle osób z naszego domu przekazuje informacje w świat. Moja mama pisze ciągle przepisy dla różnych ludzi i rozdaje im. „A gdyby to robiła na papierze firmowym?”. Ja często jak skończę swoją obróbkę krawiecką to wydaję karteczkę po odbiór. „A gdyby pisać na takiej z danymi firmy?”. „A gdyby on sam podpisywał umowy z klientami na takim papierze?” Przecież robi szkice i projekty. Nieraz one wędrują dalej, a papier pamiętliwy jest. Musiałam iść tylko do drukarni i zapytać ile by to kosztowało orientacyjnie. Zanim przeszłam na wcześniejszą emeryturę pracowałam w Urzędzie Gminy. Teraz się bawię w krawiectwo bardziej hobbystycznie niż zawodowo. Ale mój mąż jest zdrowy i lubi swoją pracę. Chce to jeszcze robić ile się da. Więc czemu nie miałabym mu pomóc? Niech rozda notesiki z logo pracownikom, ci dadzą swoim dzieciom, dzieci wezmą do szkoły i … już prawie wszystko widziałam w różowych kolorach.

Dobrze, że kolejka w aptece się ruszyła to wróciłam do rzeczywistości. Kupiłam lekarstwa i z uśmiechem oraz nadzieją wróciłam do domu. Czułam, że mąż z duszą budowlańca, a nie marketingowca sceptycznie podejdzie do sprawy, ale wykazał zainteresowanie. Nazajutrz razem poszliśmy do drukarni.