You are currently viewing Jak odnowić samochód?

Jak odnowić samochód?

 

Całkiem normalne jest to, że jeśli posiadamy samochód od kilku lata, a zwłaszcza wtedy, gdy go nie garażujemy, to lakier naszego pojazdu będzie blaknął. Można oczywiście spowalniać ten proces, chociażby przez częste mycie i woskowanie karoserii, lecz nie zapobiegniemy temu procesowi w stu procentach. Warto zatem rozważyć renowację starego lakieru na naszym pojeździe.

Jak przebiega renowacja lakieru samochodowego?

renowacja lakieru łódźKażdy, kto decyduje się na oddanie swojego pojazdu do warsztatu, w którym lakier przejdzie renowację, powinien liczyć się ze sporymi kosztami. Jednakże najczęściej koszty warte są efektu, który często jest powalający. Niejednokrotnie samochód, który przeszedł renowację lakieru, dzięki naniesieniu specjalnej powłoki ochronnej, wygląda lepiej, aniżeli w momencie wyjazdu z salonu samochodowego. Każda renowacja lakieru łódź rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia lakieru samochodowego. Następnie przeprowadza się proces matowienia karoserii za pomocą drobnoziarnistego papieru ściernego i wody. Proces ten musi być przeprowadzony dokładnie, bo jego efekt będzie widoczny po zakończeniu procesu renowacji. Następnie naprawia się widoczne uszkodzenia za pomocą różnego rodzaju lakierów, past i innych wyrobów chemicznych. Jeśli karoseria jest już gotowa do ponownego zabezpieczenia lakierem bezbarwnym, to należy zabezpieczyć wszystkie uszczelki, szyby i tym podobne, by lakier został naniesiony tylko i wyłącznie na elementy karoserii. Po kilku godzinach można odbezpieczyć oklejone detale, by cieszyć się blaskiem naszego pojazdu.

Pewne jest to, że po renowacji naszego pojazdu, ludzie na ulicy będą się za nami oglądali. Jest to miłe uczucie, bo utwierdza nas w przekonaniu, że warto było włożyć w nasz pojazd sporo serca i pracy.