You are currently viewing Jak działa promiennik ciepła?

Jak działa promiennik ciepła?

Coraz więcej różnych nowoczesnych technologii gości pod naszymi dachami. Jednym z nich jest ciekawy sposób na wykorzystanie energii elektrycznej do ogrzewania naszego mieszkania. Dzięki zastosowaniu promienników ciepła będziemy mogli ogrzewać nasze pomieszczenia za pomocą wykorzystywania promieniowania podczerwonego.

Czy promiennik ciepła ogrzeje całe mieszkanie?

rekomendowane promienniki ciepłaRóżnice między tradycyjnym ogrzewaniem, a promieniowaniem podczerwonym wykorzystywanym w promiennikach są bardzo duże. Przede wszystkim promienniki nie stosują konwekcji, czyli nie wprowadzają powietrza w ruch, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych grzejników. W ich przypadku prawdziwym problemem jest podgrzany kurz, który wzbija się w powietrze razem z ciepłym powietrzem stosowanym w naszych grzejnikach. To bardzo ważne, aby móc skutecznie poradzić sobie z czekającymi nas wyzwaniami, takimi jak chociażby bezpieczne ogrzanie naszego mieszkania. Dobry promiennik będzie w stanie nam to zapewnić. Emitowanie przez niego światło podczerwone jest w stanie nagrzewać powietrze oraz różne elementy otoczenia bez wprawiania powietrza w ruch, co sprawia, że jest to o wiele zdrowsze dla nas. Panele można też estetycznie ozdobić, na przykład rodzinnymi zdjęciami, co sprawi, że nie będą one wyglądały jak zwykłe grzejnikami. Warto zdecydować się na rekomendowane promienniki ciepła, szczególnie, jeżeli mamy małe mieszkanie i nie chcemy inwestować mnóstwa pieniędzy.

Inwestycja w centralne ogrzewanie nie zawsze się sprawdzi. Takich promienników można używać na przykład w pomieszczeniach przemysłowych i gospodarczych albo garażach, gdzie nie mamy możliwości zamontowania pieca na paliwo stałe. Nowoczesne modele sprowadzą się też w ogrzewniku niewielkich mieszkań, co może okazać się bardzo ekonomiczne.