You are currently viewing Jak działa CBG?

Jak działa CBG?

W sklepach z konopną farmacją, wybór jest naprawdę wielki, toteż wielu konsumentów napotyka spory dylemat. Jednak warto rekomendować tylko te produkty, których działanie, a właściwie jego skuteczność, to fakt potwierdzony naukowo.

Mocne olejki CBG

olejek cbgKannabidiol (CBD) to tylko jeden z ponad stu kannabinoidów, jakie naukowcy zidentyfikowali w konopiach. Co prawda, właśnie on i jego właściwości są przez nich najlepiej zbadane, nie oznacza to jednak, że pozostałe substancje czynne nie odgrywają żadnej roli. Zwłaszcza, że dość niedawno, uczeni dowiedli, że kolejny z kannabinoidów, tym razem kannabigerol (CBG), wykazuje właściwości bardzo zbliżone do CBD. Co ważne, CBG, uważa się za pierwotną komórkę konopi, czyli tą, w której początek mają wszystkie pozostałe, także kannabidiol. Pozyskanie tej substancji czynnej jest dość trudne, gdyż jej największe stężenie jest obserwowane wyłącznie w określonych momentach wzrostu konopi. Olejek CBG to produkt, który nie istnieje, natomiast są olejki CBD premium, które zawierają tę substancję aktywną w różnym stężeniu. Natomiast z uwagi na trudności z pozyskiwaniem kannabigerolu, nie ma co oczekiwać, że kiedykolwiek powstaną oleje, które zawierają wyłącznie ten kannabinoid, albowiem byłoby to zbyt drogie, przez co i cena produktu byłaby niezwykle wysoka. Pamiętać też należy o zwracaniu uwagi na nieuczciwych sprzedawców, którzy oferują ” czysty olejek CBG „, gdyż jest to, mówiąc kolokwialnie, ściema.

Podobnie, jak CBD, kannabigerol, wykazuje silne właściwości antynowotworowe, przeciwbólowe, przeciwpsychotyczne i przeciwzapalne. Połączenie CBG i kannabidiolu tworzy niezwykle unikalny koktajl substancji czynnych; stymulujący i regulujący, kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, funkcje.