You are currently viewing Jak często powinniśmy chodzić do stomatologa?

Jak często powinniśmy chodzić do stomatologa?

Wizyta u dentysty nie jest wymogiem i jest osobistą odpowiedzialnością każdej osoby. Nawet jeśli udanie się do dentysty jest u wielu pacjentów związane z bólem i strachem, ponieważ cierpią z powodu lęku, powinna przeważyć osobista odpowiedzialność gdyż po uszkodzeniu zębów nie można już prawidłowo żuć jedzenia.

Jak ważne są wizyty w gabinecie stomatologicznym?

gabinety stomatologiczne rzeszówTrawienie rozpoczyna się w jamie ustnej, a nie w żołądku. To, co nie jest odpowiednio posiekane z zębów w jamie ustnej i zmieszane ze śliną, często nie jest już prawidłowo trawione w żołądku. W dłuższej perspektywie może to prowadzić do zaburzeń żywienia, a to prowadzi do wielu różnych dolegliwości i chorób, które najwyraźniej wcale nie są związane z zębami. Dlatego częste odwiedzanie gabinetu dentystycznego staje się koniecznością. W przypadku dorosłych kontrola u dentysty jest planowana raz w roku, w przypadku dzieci w wieku od sześciu lat kontrola powinna odbywać się dwa razy w roku, ponieważ ich zęby nie są jeszcze w pełni rozwinięte. Zęby mleczne muszą jeszcze wypaść i zostać zastąpione zębami stałymi. Wystarczająca opieka stomatologiczna jest istotna na tym etapie, ponieważ każde uszkodzenie zęba może wpłynąć na rozwój całej szczęki. W związku z tym dla dzieci są specjalnie przygotowane gabinety stomatologiczne Rzeszów posiada stomatologów specjalizujących się w tej dziedzinie, którzy mają również odpowiednie podejście psychologiczne w stosunku do najmłodszych pacjentów.

Palacze, diabetycy, kobiety w ciąży i osoby z osłabionym układem odpornościowym powinny również odwiedzać dentystę częściej niż osoby, które przestrzegają zdrowej diety i stosują intensywną higienę jamy ustnej. Nie mając pewności, jak często zaleca się wizytę u dentysty w indywidualnym przypadku, można uzyskać od dentysty kompleksowe porady na ten temat.