You are currently viewing Izolacja przeciwwodna- opis sposobów

Izolacja przeciwwodna- opis sposobów

 

Z dzisiejszego artykułu dowiecie się o dwóch metodach izolacji fundamentów. Dlaczego w ogóle warto izolować ściany fundamentowe? Odpowiedź jest prosta, to po prostu oszczędność, ponieważ późniejsze koszty naprawy, czas trwania prac adaptacyjnych w wyniku zawilgocenia są ogromne, dlatego znacznie lepiej zrobić to zanim wydarzy się przykra konieczność.

Dwa rodzaje izolacji przeciwwodnej

izolacje przeciwwodne fundamentówZacznijmy od tego, że izolacje przeciwwodne fundamentów rozróżniamy na dwa sposoby, do wyboru mamy średnią bądź ciężką izolację przeciwwodną. Izolację ciężką stosuje się, gdy istnieje ryzyko kontaktu z wodą naporową i wywoływanym przez nią ciśnieniem hydrostatycznym. Dlatego też ten rodzaj izolacji musi być niesamowicie szczelny, ale również szalenie odporny na wszelkie mechaniczne zagrożenia. Na początku odbywa się solidne zagruntowanie podłoża, a kolejno przystępuje się do zastosowania papy termogrzewalnej lub folii samoprzylepnej. Do wyboru mamy również średnią izolację przeciwwodną, która zabezpiecza budynek przed wodą opadową, deszczową. Doskonale sprawdza się w sytuacji gdy grunt jest nieprzepuszczalny, pomaga w tym aby woda gruntowa zalegała na dnie gruntu. W innej sytuacji, czyli w przypadku gdzie w glinie znajdują się tak zwane żyły piaszczyste i woda kieruje się ku fundamentom stosuje się drenaż. Jest to doskonałe rozwiązanie, które szybko odprowadza wodę jak najdalej od fundamentów.

Izolację średnią wykonuję się również z papy lub folii bądź zaprawy wodoszczelnej. Jak widzicie różne metody stosuje się w różnych sytuacjach, dlatego tak ważne jest skonsultowanie się z osobą, która się na tym zna i wybranie odpowiedniej metody do Waszego przypadku. Nie próbujcie sami się za to zabierać, ponieważ każda pomyłka może sporo kosztować i by trudna w naprawie, więc zamiast oszczędności, będziecie mieli jeszcze więcej wydatków i niepotrzebny stres. Pamiętajcie, że wysoka jakość zawsze się opłaca i zawsze warto w nią zainwestować.

Więcej informacji na: https://leniart-hydroizolacje.pl/