You are currently viewing Ile kosztują egzotyczne parkiety podłogowe?

Ile kosztują egzotyczne parkiety podłogowe?

Od jakiegoś czasu wielu właścicieli mieszkań i domów wybiera naturalne parkiety do wykończenia podłóg, które charakteryzują się oryginalnym wyglądem oraz wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne. Należy jednak pamiętać, że naturalne podłogi warto odpowiednio zabezpieczyć impregnatem oraz lakierem, aby posłużyły wszystkim domownikom jak najdłużej oraz oczywiście estetycznie się prezentowały.

Czy egzotyczne parkiety są komfortowe?

luksusowe parkiety egzotyczneEgzotyczne drewno jest bardzo trwałe i wytrzymałe, a do tego charakteryzuje się pięknym, różnorodnym kolorem i bardzo oryginalnym usłojeniem powierzchni. Zazwyczaj luksusowe parkiety egzotyczne są montowane na dużych powierzchniach, ponieważ wtedy można uzyskać w pełni zadowalający rezultat. Warto podkreślić, że parkiet egzotyczny składa się z dosyć sporych elementów i dlatego na mniejszych powierzchniach mógłby wyglądać po prostu nieestetycznie. Jeśli chodzi o samo użytkowanie, to oczywiście deski, które zostaną odpowiednio zabezpieczone, będą bardzo wygodne dla wszystkich użytkowników. Należy zadbać także o właściwy podkład, by wygłuszyć podłogę. Najlepiej powierzyć układanie parkietu profesjonalnej firmie, która dysponuje odpowiednim sprzętem oraz sporą wiedzą. Klienci mogą wtedy liczyć na kompleksowe wsparcie już na etapie doboru desek do remontowanego wnętrza.

Parkiet staje się na nowo popularny i chętnie wybierany przez projektantów oraz właścicieli różnego rodzaju obiektów głównie ze względu na swój naturalny i charakterystyczny wygląd. Taka podłoga może całkowicie odmienić wnętrze, nadając niesamowity klimat oraz nakierowując właściciela na dalsze zaaranżowanie całego pomieszczenia. Oczywiście podłoga drewniana raczej nie sprawdzi się w łazienkach i kuchniach – tam lepiej postawić na płytki.