You are currently viewing Hodowla przepiórek – najlepsze poidła

Hodowla przepiórek – najlepsze poidła

Moi rodzice mają duże doświadczenie w hodowli drobiu. Od kiedy pamiętam mieli zarówno kury, jak i kaczki. Niby nie traktowali tego, jako ważny element zarobku i dbania o budżet rodzinny, ale mimo wszystko była to ważna część funkcjonowania całej rodziny. W ostatnim czasie wymyślili, że trochę urozmaicą swoją hodowlę i postarają się o jej powiększenie o jeden nowy gatunek ptactwa.

Poidełka w hodowli przepiórek

poidła dla przepiórekTata wymyślił, że zaczną hodować przepiórki. W okolicy nigdzie nie było tego typu hodowli, a jajka przepiórcze były bardzo poszukiwanym towarem, szczególnie w ostatnim czasie. Tutaj rodzice chcieli podejść do tego jak najbardziej na poważnie, dlatego tata stworzył osobne wybiegi dla przepiórek. Zaczął też zbierać wszelkie elementy potrzebne do zadbania o prawidłowy rozwój przepiórek. Mama zaczynała bardzo dużo czytać na temat tych ptaków, a także zaczęli konsultować się z weterynarzem, by być lepiej przygotowani. Mnie poproszono o znalezienie atrakcyjnych finansowo ofert na różne elementy potrzebne do zaopatrzenia pomieszczeń dla ptaków. Szczególnie rodzicom zależało, bym znalazł odpowiednie poidła dla przepiórek. Ja już trochę w swoim życiu naszukałem się różnych rzeczy w internecie, więc dosyć szybko udało mi się namierzyć jakieś ciekawe oferty sprzedaży. Poidła, które znalazłem, były różnej wielkości, ale zamówiłem po kilka z każdej opcji, aby rodzice mieli jak najlepszy zapas.

Zamawiane przeze mnie poidła były ostatnią częścią elementów potrzebnych do przygotowania miejsca dla przepiórek. Gdy je umieściliśmy w wyznaczonych miejscach, to pojechałem z tatą odebrać zamówione przepiórki, które od tej pory miały zamieszkać już na gospodarstwie moich rodziców. Kto jak kto, ale oni będą potrafili zająć się nimi dobrze.