You are currently viewing Gdzie zlecić czyszczenie filtra cząstek stałych?

Gdzie zlecić czyszczenie filtra cząstek stałych?

Olej napędowy to paliwo, które jest o wiele bardziej podatne na zabrudzenia niż benzyna, silniki nim napędzane natomiast wytwarzają znacznie bardziej toksyczne dla otoczenia spaliny. Dlatego w takich silnikach zamontowane są dodatkowe urządzenia, które pozwalają przestrzegać restrykcyjne normy emisji szkodliwych substancji do atmosfery, które obowiązują na terenie Unii Europejskiej.

Filtr cząstek stałych warto zregenerować

Kompleksowe czyszczenie DPF Nowy SączMusimy jednak pamiętać, ze takie filtry z czasem też się zużywają. Przyczyną tego może być stosowanie złej jakości paliwa, nieodpowiednia konserwacja silnika albo zła eksploatacja naszego pojazdu. Parafina, która wytrąca się z oleju napędowego w niskich temperaturach może nie tylko zapchać wtryskiwacze w naszym aucie, ale też pozbawić nas sprawnego filtra cząstek stałych, gdyż spalając się, będzie wytwarzała bardzo obciążające go substancje. Taki filtr musi być sprawny, żeby nasze auto funkcjonowało poprawnie. Skuteczne odprowadzanie spalin z silnika jest jednym z elementów, które muszą być zachowane, żeby nasz silnik prawidłowo działał. Bez tego jego praca może być zaburzona. Dlatego warto wyczyścić nasz filtr cząstek stałych, co będzie o wiele bardziej korzystne finansowo, niż zamontowanie nowego urządzenia. Jeżeli potrzebne nam jest kompleksowe czyszczenie DPF Nowy Sącz to miasto, w którym znajdziemy odpowiednie warsztaty oferujące takie usługi.

Warto wybrać specjalistów, którzy cieszą się dużym uznaniem w branży motoryzacyjnej. W naszej okolicy na pewno jest przynajmniej jeden taki sprawdzony warsztat. W tym celu powinniśmy przede wszystkim skupić się na opiniach w internecie. Dzięki nim możliwe będzie wybranie odpowiedniego mechanika, który zajmie się naszym filtrem cząstek stałych przed przeglądem technicznym.